Бізнес ідеї в сфері виробництва в Україні

      Міні виробництво як перспективній шлях розвитку

   У чому відмінність малого бізнесу України та того ж малого бізнесу США і ЄС? Відповідь, досить однозначна –  у нас під малим бізнесом більшою мірою розуміють торгівлю, а у них це сфера послуг і як не дивне виробництво.

*

     Чому так сталося і з чим це пов’язано якось обговорювати зараз не хочеться, але є і ще один важливий чинник, на який варто звернути увагу. Розвиток у нас це швидке повторення того, що було у них. Як наслідок вже на протязі найближчого десятиліття наш малий бізнес істотно зміниться в структурі, наближаючись до західних аналогів. На практиці це означає, що вітчизняний малий бізнес буде вимушений або змінити профіль свієї діяльності, або припинити своє існування. При цьому з точки зору “гуманності” такого переходу найоптимальнішим для нашого малого бізнесу буде перехід саме у виробничий напрям. І тут же варто згадати приказку “Готуй сани влітку”, саме тому я вважаю, що не дивлячись на деяку віддаленість такої перспективи (для нашого бізнесу термін в 5 років це майже вічність) вже зараз варто промацувати найбільш перспективні можливості для старту нового бізнесу.

Як самі розумієте, сьогодні хотілося б загострити увагу на виробничих бізнес ідеях, а точніше на мале виробництво з використанням деревини. Власне дерево це один з видів сировини, який дуже активно експортують в нашій країні. Якщо мова зайшла про деревину, то варто відмітити, що хороша і якісна деревина (ділова) дуже активно продається і ціни на неї навіть на внутрішньому ринку зашкалюють. Власне приблизно така ж ситуація спостерігається в тій же ЄС. Правда у них знайшли вирішення цієї проблеми і замість якісної деревини почали пропонувати дешевшу, але таку що не поступається за якістю. Добитися підвищення якості лісу вдалося за допомогою технології виготовлення клеєного бруса. До речі вони завжди були  раціональніші, ніж ми. Досить просто проглянути на інші ідеї з використанням виробничого устаткування.

         Сама технологія виготовлення клеєного бруса відносно проста, що власне і дає можливість для реалізації даної бізнес ідеї в малому виробництві. Двома словами: деревину низької якості та дешевих порід дерев, наприклад, ту ж сосну, розпилюють на ламелі (грубо кажучи, вузька рейка), після чого склеюють і пропускають через гідравлічний прес. Брус висихає і стає набагато міцніше, ніж натуральне дерево. Також за рахунок правильного розпилювання вона набуває вигляду справжньої ділової деревини. Звичайно, все не так просто як описано в двох рядках, але про це будуть окремі статті, як про технологію виготовлення, так і про устаткування для бізнесу. Не забувайтеся підписатися на блог і отримувати усі нові статті на електронну пошту.

         Тепер про те, чим викликана реальна перспективність такого роду малого виробництва. Всі знають про таку бізнес ідею як виготовлення і продаж пластикових вікон. Думаю розповідати не доводиться, буквально за десять років розвинулася ціла індустрія пластикових вікон і дверей, хоча спочатку задоволення було досить дороге. А тепер просто уявіть собі ситуацію, коли цей увесь пластик мінятимуть на клеєний брус. І це не жарти, фактично така хвиля йде зараз по усій Європі. Причому, не дивлячись на величезний скептицизм багатьох учасників ринку, є дві реальні причини такого твердження :

  1. Перше, у нас все більше наростає бум здорового способу життя, а ось від пластика при нагріванні від сонячного світла виділяється ціла таблиця Менделєєва. При цьому якісні і неякісні пластикові вікна відрізняються тільки тим, що з перших виділяється все теж, але в менших кількостях за одиницю часу. Але за рахунок тривалішого періоду експлуатації, приміром, дешеві пластикові вікна міняються через 5-7 років, а ось дорогі можуть простояти і років 10-12, загальне ” забруднення” квартири вийде однаковим. Саме така тенденція сьогодні існують в ЄС – екологічно чистий клеєний брус витісняє пластик.
  2. Друге, сам термін експлуатації пластикових вікон набагато менший, ніж заявляють виробники і вже в цьому десятилітті ми будемо свідками масових замін старого пластика. Але постане питання – на що міняти? І ось тут “вспливають” такі популярні  на заході вікна з клеєної деревини, які нешкідливі, довговічніші і якісніші. Та і самі подумайте з точки зору покупця, один раз купивши ” венозний” пластик і тут через 5-7 років його “покрутило”, відвалилися петлі і взагалі треба міняти усі гумки і так далі. Чи буде він другий раз купувати те ж або все-таки купить вікна, виготовлені за іншою технологією? Думаю, відповідь очевидна.

*

Як бачимо, є як мінімум дві об’єктивні причини, чому найближчим часом клеєний брус користуватиметься величезною популярністю. В той же час сьогодні ринок досить порожній і саме час реалізовувати дану бізнес ідею в реальне мале виробництво. Додатковим стимулом може служити те, що сьогоднішні технології виготовлення клеєного бруса дозволяють значно понизити вартість готового виробу і як результат ті ж вікна з клеєного бруса всього на 10-15% дорожчі за хороший пластик. При цьому нарощування об’ємів дозволяє говорити про подальше зниження собівартості.

      Нові ідеї для власного виробництва    Плюс звичайно, якщо займатися організацією малого виробництва через ідею випуску клеєного бруса, варто звернути увагу на шляху мінімізації витрат, що має на увазі використання деяких переваг в нашій країні:

Перше – відносно дешеву робочу силу в провінції;

Друге – відразу організація повного циклу виробництва, починаючи від самого клеєного бруса до готового продукту, тобто вікон і дверей. Що як самі розумієте, має на увазі організацію столярного цеху (але там же в провінції);

Третє – налагодження збутової мережі серед будівельників і відразу ж пошук офіційних дилерів по усіх регіонах.

         Основним мінусом цієї ідеї є те, що рівень вкладень у бізнес має бути значним, навіть за умови використання потужностей у віддалених регіонах і купівлю б/к обладнання. Але на виході цілком реально отримати чудовий бізнес і найголовніше, якщо зуміти дати невеликий старт усьому процесу, то можна навіть розраховувати на допомогу бізнес-ангелів (хоча я і не прибічник), адже ця ідея має достатній рівень інноваційного потенціалу і працює якраз на випередження ринку, хто як правило зацікавлює потенційних інвесторів.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
Предыдущая статья: Следующая статья:
На ту же тему
  • Готові бізнес ідеї з Європи
  • Ідеї торгівлі
  • Відкриваємо власний продуктовий магазин
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх