Бізнес історія самого заможного американця

успіх бізнесу

Першим в історії не тільки США, а й усієї планети, офіційним доларовим мільярдерів став Джон Девісон Рокфеллер, американський бізнесмен і засновник величезної імперії, яка в подальшому розкинула свої представництва по всьому світу. Разом з тим сьогодні всі повідомлення про сімейство Рокфеллерів йдуть тільки в призмі з величезного статку, де-факто, Рокфеллер і незліченні скарби та величезне багатство стали практично синонімами. Але як же все-таки все починалося? Адже Джон Рокфеллер не мав великого спадкового стану і не є нащадком королівського роду. А починалося все банально.

*

Народився Джон Рокфеллер – 8 липня 1839 року в сім’ї німецьких емігрантів, яка не мала величезних грошей, хоча і не бідувала. Разом з тим основним правилом сім’ї Рокфеллерів було – «працюй і заощаджуй». Сам Рокфеллер після закінчення школи вступає до коледжу але вже незабаром його кидає і проходячи невеликі курси бухгалтерії влаштовується на роботу. На роботі Джон довго не затримується і вже через рік з невеликим скандалом йде на вільні хліба (після практики йому запропонували заробітну плату в 3 рази менше ніж його колегам бухгалтерам). Власне вся історія життя Рокфеллера до початку заняття бізнесом є типовою для того часу і не виділяється нічим суттєвим або яскравим (за великим рахунком партійне минуле російських олігархів все так же однотипно – комсомол-КПРС – директор підприємства).

Новим етапом життя як власне і сама історія бізнесу Рокфеллера почалася після звільнення. Власне молодий Джон Рокфеллер зрозумів, що єдиним можливим способом отримати гідний прибуток за гідну роботу є власний бізнес (цікаво, що працюючи бухгалтером Рокфеллер трудився по 10 годин на добу). Саме в власному бізнесу твої доходи багато в чому залежать саме від тебе  – це реальні бізнес історії. Першим бізнесом Рокфеллера стала торгівля – Джон стає компаньйоном англійської бізнесмена. При цьому головною умовою такого партнерства є наявність стартового капіталу в 2000 доларів, на той момент у Рокфеллера було всього 800 доларів. Тоді він займає у свого батька відсутні 1200 доларів під 10% річних. Напевно, це є одним з яскравих прикладів бізнесу з нуля, адже не маючи власного нічого, створюється бізнес. Провівши аналогію з російським бізнесом можна згадати толінг від Лісіна.

Наступним етапом розширення бізнесу стало знакова подія, а точніше громадянська війна і торгівля зброєю, продуктами обмундируванням стала приносити величезні прибутки разом з тим торгова фірма Рокфеллера та їх оборотні кошти не дозволяли робити дійсно великі гроші. Звичайно опинитися в потрібний час в потрібному місці це важливо, але варто запропонувати зусилля для реалізації своєї мети так і Рокфеллер усвідомивши необхідність поповнення оборотних коштів намагатися отримати кредит, але більшість банкірів не хочуть ризикувати і тільки особиста бесіда та вміння переконувати самого Джона Рокфеллера дозволила отримати кредит . Багато в чому ситуація аналогічна ситуація того ж Лісіна і вмінню домовлятися з партнерами і навіть «ворогами», люди різні а бізнес історії однакові.

Разом з тим в той час, як власне і зараз існує безліч торговців, але не один з них не досяг таких вершин. Наступним етапом бізнес історії Джона Рокфеллера стало відкриття нафти (не самої нафти, а нафтового бізнесу), варто зазначити, що в той час нафтопродукти не користувалися такою популярність і нафтовий ринок тільки зароджувався. Головним продуктом тоді був гас, використовуваний для освітлення, з властивою Рокфеллеру упертістю він почав роботу на новому для себе ринку, при цьому ринок представляв собою сукупність невеликих нафтових компаній, які працювали самостійно, мали невеликі обсяги продажів до видобутку сирої нафти. Рокфеллер ж вирішив піти іншим шляхом і почав консолідацію всього ринку, одним з ноу-хау впроваджених ним, стало мотиваційна політика компанії по відношенню до співробітників, так він замість виплати премій почав винагороджувати працівників акціями самої компанії, що прямо зв’язало величину їх доходів з успішністю самої фірми. Цікаво, що подібні практика не тільки існує и до тепер а в США та ЕС є головним мотиваційним інструментом в бізнесу

Наполеглива робота Рокфеллера і його невеликі ноу-хау дало результати і фірма Standard Oil почала активно розвиватися, скуповуючи своїх невеликих конкурентів також нарощувалися обсяги. Наступний крок Рокфеллера багато в чому є одним з найбільш двояких в трактуваннях, але фактично, якимось чином фірмі Рокфеллера вдалося домогтися встановленню пільгової ціни на перевезення нафти. Багато в чому ситуація перегукується з нашою дійсністю, про преференції тим чи іншим підприємствам говорять багато, та і шляхи їх отримання відомі. Активна політика поглинання за принципом «або з нами або банкрут» привела до того, що популярність самого Рокфеллера в той час була набагато нижче, ніж популярність тих же олігархів в наш час, особливо з урахуванням того, що частина його методів боротьби з конкурентами м’яко скажемо, не відрізнялася чистотою.

*

john-rokfeller-001Подальша бізнес історія розвитку імперії Рокфеллера являє собою класичну схему, повна скупка всіх нафтових активів в США – за принципом «монополісту легше підняти ціну, ніж займатися модернізацією або зниженням собівартості» і активний викуп транспортних та банківських активів, правда не забував і про торгівлю.

Джона Рокфеллера оцінювали в 1,4 мільярди доларів станом до 1937 року, якщо цю суму перевести то вартість активів Рокфеллера було б не менш 192 мільярдів доларів.

Разом з тим не все розвивалося і у Рокфелера добре, зокрема в 1880 році прийняття закону про монополію мало не обвалило весь бізнес. Разом з тим ще до прийняття самого закону Рокфеллер розділив свою компанію Standard Oil (контролювала 95% всього ринку нафтопродуктів США) на 36 окремих компаній в яких втім, зберіг контрольний пакет акцій.

Цікаво, що більшість американських гігантів нафтового ринку походять від тих дочок компанії Рокфеллера, зокрема Mobil, Exxon, Chevron і багато інших.

Так що, не дивлячись на величезні гроші і великий бізнес, Рокфеллер завжди був толерантний до влади і всю своє довге життя не числився в опозиції до чинної влади. Крім того, він активно займався благодійністю і навіть віддавав 10% своїх доходів баптистка церкви.

Не забуває підписатися на блог «Ідеї бізнесу» попереду багато працюючих бізнес ідей і реальних історій з бізнес житті країни та світу.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Три кроки до успішного бізнесу
  • Як підлітку та школяру заробити гроші
  • Бізнес у провінції
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх