Бізнес на селі

Як зробити бізнес на селі

Бізнес на селі


*

Про перспективність сільського господарства для малого бізнесу можна говорити довго й багато. Разом з тим окремі ідеї бізнесу на селі ставитися до перспективних напрямках, які цілком реально не тільки швидко і ефективно реалізувати, але й сама структура бізнес процесу цілком реально приносить прибуток вже через невеликий період часу, що дуже актуально для сільського господарства

Одними з найбільш привабливих з точки зору співвідношення витрат і ефективності віддачі є безумовно овочівництво як бізнес на селі. Географічне розташування країни і досить родючі ґрунти в більшості регіонів дозволяють говорити про те, що створити власний бізнес у вигляді невеликого овочівницької ферми не становить великої проблеми.

Що варто обов’язково пам’ятати при створенні власного бізнесу в сфері овочівництва як бізнесу на селі:

На селі не тільки можливо заробити, а ще й стати власником бізнесу

Перше і найголовніше це наявність води, фактично для успішної реалізації даного бізнесу на селі без води обійтися не вийде, а використовувати привізну, просто не реально. При цьому варто пам’ятати, що існують декілька можливих джерел – свердловини, забір води з природних водних джерел (річка, озеро) або використання води зі штучних зрошувальних систем. Можу запевнити, що досвід підказує, що використання кожного з джерел має як свої переваги, так і недоліки, але при цьому в будь-якому випадки виробництво продукції прибутково, при правильному процесі вирощування.

Як заробити гроші на селі – бізнес на селі

Друге це вибір культури, кожен регіон має свої нюанси, починаючи від ґрунту закінчуючи температурним режимом. Разом з тим якщо мати бажання займатися вирощування овочів, то цілком реально знайти оптимальний перелік культур і сортів придатних для використання у Вашому регіоні. Як приклад десь вигідно вирощувати картоплю, а десь більш-оптимальне вирощування полуниці. Найцікавіше що, практика показує при правильному і зваженому підході в окремих регіонах налагоджують вирощування самих незвичайних і нетрадиційних культур, таких які за логікою не повинні виростати і бути ефективними в даному регіоні. Як на мене варто згадати Петра Великого і його впровадження картоплі в Росії, тоді це було нове і як здавалося не ефективне, а зараз картопля займає дуже велику частку в раціоні кожного росіянина, українця. Звичайно, на роль Петра Великого претендувати не варто, але новаторство, як правило, дуже ефективно в випадки повноцінної реалізації.

Третя це наявність самої землі, чим приваблива ідея бізнесу на селі в вигляді овочівництва це тим, що при високій врожайності площа під вирощування потрібна невелика. Так починаючи свій власний бізнес в селі на ідеї овочівництва немає необхідності в десятках і сотнях гектарів землі, що є головним атрибутом вирощування технічних і зернових культур, а цілком достатньо для початку і одного максимум двох гектар, а за великим рахунком спробувати себе можна і на менших площах.

*

Що стосується грошових витрат то дана ідея бізнесу в селі не вимагає стартового капіталу, єдино на що реально необхідно буде витратитися це на забезпечення поливу. В іншому, витрати складаються з покупки насіння і власне все так що подібний бізнес цілком може бути повноцінно ідей бізнесу з нуля без фінансових вкладень.

Звичайно, як мені здається, то ефективніша система, в даному випадку, це об’єднання двох складових. З одного боку реалізації ідеї бізнесу з нуля у вигляді тепличного господарства з площею в кілька десятків соток і решту площі пустити під вирощування овочів відкритого ґрунту. Ну, це як говорити справа смаків і уподобань.

Звичайно, дана стаття вийшла трохи не конкретної, надалі я обов’язково виправлюсь і розгляну готельний напрямки овочівництва, приміром, той же вирощування томатів, баклажанів і так далі. У даній же статті проведена спроба просто узагальнити основні вимоги до даного виду малого бізнесу і визначитися, що саме даний напрямок бізнесу в селі є найбільш ефективним на коротку перспективу, чого не можна сказати наприклад про те ж тваринництві де термін окупності значно вище. Не забувайте підписуватися на блог про ідеях бізнесу, адже іноді саме нове краще нове це добре забуте старе.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
Предыдущая статья: Следующая статья:
На ту же тему
 • Оригінальна ідея малого бізнесу – карбування монет та медальйонів
 • Як заробити гроші без стартового капіталу
 • Вода як бізнес ідея
Обсуждение: оставлено 6 коммент.
 1. Ludmilka15 пишет:

  Швидкими темпами розвивається промислове ТЕПЛИЧНЕ овочівництво. Воно характеризується великим обсягом,концентрацією, спеціалізацією і високою економічною ефективністю виробництва. Найбільш перспективним типом теплиць є БЛОКОВИЙ. У таких теплицях створюється сприятливі умови для автоматизації основних виробничих процесів з вирощування овочів і розсади.

 2. Jane пишет:

  Те, що бізнес на селі не вимагає стартового капіталу, це ви дуже перебільшуєте. Не руками ж обробляти ці один-два гектари, а ще треба організувати систему поливу, сховище для овочів, теплиці … і багато чого ще. Для когось це, можливо, взагалі не капітал, але, як на мене, це досить значна сума.

  • admin пишет:

   Не згоден, що потрібний значний капітал, зважаючи на всі обставини гроші будуть потрібні, але це може становити і кілька тисяч гривень, що не є критичним у нас час. Да коли мова йде про повноцінну організацію бізнесу зі всіми складовими то гроші потрібні, але зробити не велику теплицю власними руками не буде коштувати дуже багато грошей, але потребеє багато часу. Те ж стосується організації поливу – коли мі говорим про капельне орошення то вітрати складуть мінімум 10 тісяч гривень за гектар без врахування двигуна. Але якщи використовувати більш консерватині підходи то досить буде двигуна та кілька шлангів с пластиковими трубами. А в цьому випадку витрати будуть не значні.

   90% успіху в данному бізнесу складается з праці самої людини, а гроші лише великий плюс, але не критичний

 3. агРОСТок пишет:

  Шановні, Ви ще почніть тему за органічне виробництво. Де в більшості невеликих селах переважає саме воно, але попробуйте збути вирощені овочі не великими партіями. Це при тому, коли дійсно починаєте з нуля і у Вас немає поливу ні крапельного, ні баночного, а надія на один дощ. Тай ціни у перекупників знаєте які. От якби ВИ, чи хтось інший допомогли знайти замовників у місті, яким не байдуже чим харчуються Вони і їх діти. То можливо було б легше напряму і цікавіше реалізувати конкретним сім”ям чисту сільську продукцію. І не тільки овочі, а й м”ясо молочну продукцію. Можливо знаєте таких?

  • admin пишет:

   Чому не знаю, подібним бізнесом займеться мій товариш уже мабудь років зо 3, та й найти таких покупців не важно, але в данному випадку все тримаеться на репутації та особистих знайомих. Тобто на початку такого бізнесу це є головним, в подальшому “сарафанне” радіо досить швидко розносить про Вас по городу і клієнті вже йдуть до Вас. Тобто бізнес реальний, но самостійно без знайомих розпочати саме постачання здорової їжі вкрай важко, але можливо.

   А що касається поливу, то давайте говорити честно без нього подібне виробництво не можливе взагалі. Чому? Відповідь банальна за-за самого ринку який не встигне “переварити” велику партию товару за короткий проміжок часу (якщо говорим про постачання екологічно чистої продукції), а буде потребувати почучуть но кожний день. А це можливе лише за умови планового господарства, що без поливу не можливо.

 4. юра пишет:

  корисно

Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх