Ідеї для власного бізнесу, використовуємо природні ресурси

Рибальство не тільки вид бізнесу, а дуже прибуткова ідея для бізнесу в Україні

*

У попередній стаття почали говорити про тему рибного бізнесу в Україні і власне розібрали, як можна заробити на розведенні риби в ставках або невеликих замкнутих озерах, але, маючи таку величезну країну і величезна кількість водних об’єктів просто не правильно обмежуватися тільки ними об’єктивно є кілька альтернативних варіантів відкриття власного бізнесу. І так у нас безліч річок великих і малих, і якщо, приміром, ті ж озера і ставки все ж частково використовуються малим бізнесом, то ось потенціал, прихований в річках і великих водних об’єктах практично повністю не використовується. Варто відзначити, що в країні є подібні ферми, але їх дуже незначна кількість

І так ми говорили, що реально кожен гектар водного дзеркала здатний приносити в середньому 25 тонн риби на рік, при цьому використовуючи спеціально виведені сорти риби дозволяють збільшити вихід товарної риби в кілька разів. Як самі розумієте ідеї власного бізнесу в такому випадку стають дуже прибутковим. Особливо якщо говоримо про цінні сорти риби проживають в проточній воді.

Чим відрізняється відкриття власного бізнесу на ставку від створення власного бізнесу від розведення риби в річці?

Як самі розумієте, основною відмінністю є те, що маємо проточну воду і рибі є куди втекти на відміну від ставка або озера. Власне саме цей аспект довгий час гальмував розвиток повноцінного бізнесу в даному сегменті, власне при СРСР, для організації рибних господарств використовували в більшості замкнуті водні об’єкти або ж робили такі водні об’єкти замкнутими. Як приклад при поїздці до родичів в середині 80-х я був навіть здивований, там звичайний колгосп вирішив зайнятися розведення риби і просто перегородив невелику бухту зробивши її рукотворним соленим озером. Але те, що можливо у нас в країні в Європі просто не можливо через банальне обмеження в обсягах. Немає у них стільки ресурсів як у нас. І європейці, до речі, не тільки вони, але й ті самі китайці вже давно і з успіхом реалізовують бізнес проекти по розведенню риби в садках, до речі це у них дуже популярна ідея власного бізнесу, та чудова можливість для створення власного бізнесу з нуля.

Цікаво, що бізнес по розведенню риби в садках, тих же європейців і китайців дуже відрізняються, якщо перші дійсно створюють високотехнологічні садки і розводять в більшій мірі цінні породи риби. Те китайці вибрали самі не вибагливі види «сміттєвих» риб які харчуються, м’яко кажучи, відходами і розводять їх у самих примітивних умовах, годуючи їх відходами життєдіяльності людини. А ось що смішно, так що ми з успіхом їмо як продукцію перших, так і ту ж «сміттєву» рибу з Китаю, напевно, самі забезпечити себе рибою просто не можемо. Хоча, що може бути простіше ніж відкриття власного бізнесу в цьому сегменті.

*

Як уже казав головною особливістю такого розведення риби, є наявність кошів для організації технологічного процесу, власне саме цей фактор робить даний бізнес більш витратним, тобто для створення власного бізнесу будуть необхідні кошти і досить пристойні з огляду фінансових можливостей малого бізнесу в Україні. Тобто в будь-якому випадку при початку такого виду бізнесу буде потрібно набагато більше фінансових ресурсів, які підуть на створення чи купівлю садків.

Сам бізнес з розведення риби складається з таких елементів:

Дозволу на використання водного дзеркала в органах влади

Установка садків для риби

Запуск підрибка в садки

Вирощування, в яке входить годівля, охорона і звичайно профілактика хвороб. Справа в тому, що при розведенні риби в садках на річках, профілактика стає більш актуальною, адже концентрація риби в цьому випадку ще вище і ймовірність виникнення всякого роду захворювань теж зростає. Так, що відкриття власного бізнесу по розведенню риби буде потребувати і знань фізіологічних особливостей конкретних сортів риби та їх хвороби

Взагалі дану ідею власного бізнесу можна умовно розділити на дві форми, перша це саме вирощування, тобто коли відкриття власного бізнесу строїться на закупівлі малька і дорощування підрибку, власне така форма більше прийнятна для малого бізнесу. Друга це створення власного бізнесу з повного циклу, тобто і виведення малька і вирощування, але подібна організація бізнесу вже ставитися до більш просунутих форма і вимагає значних капітальних вкладень.

Що стосується самого бізнесу, то рівень рентабельності такого вирощування становить від 30% до 40%, при цьому поки у нас в Україні, таким методом вирощують тільки цінні сорти риби, за рівнем рентабельності або технологічних особливості розведення більш простих видів риби я особисто не знайшов. Так що якщо задумається про подібний бізнесі то варто все-таки розводити цінні породи риби, а більш прості розводити в ставках.

Якщо маєте  досвід або знаєте господарства, які розводять просту прісноводну рибу в садках на річках, то радий буду почути Вашу думку.

Не забувайте підписатися на блог про бізнес ідеї до, речу в наступній публікації поговоримо про те які є садки та як їх зробити самостійно.

 

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
 • Самий прибутковий бізнес без найманих працівників
 • Бізнес відео – ідея бізнесу в реставрації подушок
 • Бізнес ідеї для початківців – виробництво котлет
Обсуждение: оставлено 4 коммент.
 1. Олена пишет:

  Наша країна дійсно багата на природні ресурси, не є виключенням і водні запаси. Розведення риби є прибутковим бізнесом. Але в той же час необхідно думати не тільки про прибутки, а й пам’ятатати про навколишнє середовищє та збереження і охорону довкілля. Ведення бізнесу не повинно завдавати шкоди природі.

 2. Андрій пишет:

  Як казала мені бабка-одеситка «Риба —це наше все”. Взагалі рибництво серед тваринних бізнесів має найбільше прибутків, адже її набагато легше розводити, ніж рогату скотину. Але обладнання має бути справним, адже риба в затхлій воді буде хворіти, погано розмножуватись, а м’ясо попри смакові властивості буде ще й шкідливим. Тому продавати треба лише якісну рибу, адже нещасні випадки непотрібні нікому..

 3. Анна пишет:

  Зацікавила стаття, особливо проте як вирощують рибу європейці і китайці. Хотілось би зауважити, що наша країна такого імпортера як Китай поважає, адже його не якісна продукція коштує значно менше ніж наша вітчизняна. Щодо відкриття власного бізнесу по розведенні прісноводної риби це дуже вигідна справа, адже сама маю невеличке господарство, справа прибуткова, але варто вкладати кошти в очищення води і у штучно створеному озері замінювати воду, а інакше вирощена риба буде мати неприємний запах.

 4. В'ячеслав пишет:

  мені дуже багато людей говорили якщо хочеш зайнятися малим бізнесом то обирай рибний.Томущо в Україні на рибу великий попит,всі орендатори ставків та озер хочуть збільшити кількість риби шоб цим привабити людей до свого володіня .А рибний нерес два рази на рік ,а кількість риби зменьшуеться И вони готові віддавати грощі за мальків риби.приносячи цим вам грощі

Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх