Кредитка та кредитні картки, як взяти щоб не потрапити в халепу

Що таке кредитка та кредитні картки

*

Уявити сьогодні банківський ринок без пластикових карт так само не можливо як, приміром, наше життя без мобільних телефонів, за великим рахунком без них жити можна, але практично не реально (у всякому випадки з точки зору звичайного середньостатистичного громадянина країни). Разом з тим пластикові картки бувають різними як чисто з технічної сторони, ті ж чипованні або з магнітною смугою але і по своєї суті, найпростішим поділом буде кредитна ( кредитна картка) або дебетова картка (про неї поговоримо далі, власне як і про овердрафт до таких карток, не забувайте підписатися на блог). Сьогодні ж поговоримо конкретно про кредитки, або  кредитні картки, що таке кредитка та  кредитні картки і наскільки реально замовити кредитку онлайн і так далі.

І так що таке кредитка або ж що таке  кредитні картки?

Кредитка (кредитні картки) або більш правильно кредитна пластикова карта це

Кредитна картка (розм. кредитка) – банківська платіжна картка (як правило випущена під ім’ям однієї з платіжних систем), призначена для здійснення операцій по розрахунки за рахунок коштів, наданих банком клієнту в межах встановленого ліміту відповідно до умов кредитного договору.

І так просто прочитавши визначення згідно з чинним законодавством можна вже зробити певні висновки:

По-перше, кредитка (кредитні картки) або кредитна пластикова карта це звичайний кредит який видається банком зі спеціальними умовами. Під таким спеціальними умовами мається на увазі, що держатель кредитної картки (тобто ми з Вами) будемо здійснювати виключно розрахунки за допомогою самої карти. Тобто беручи кредитку Ви повинні пам’ятати, що в суті самої кредитки мається на увазі те, що на протязі всього періоду користування вона буде служити засобом розрахунку за придбані товари, але не засобом отримання готівки. А Ви запитаєте – а що це значить по відношенню до кредитки?

Все досить елементарно – кредитка (кредитна картка):

Кредитки (кредитні картки) всі за та проти   Банк, видаючи кредитну карту, спочатку встановлює мінімальну (звичайно це відносно для кредитки – може бути 5000 гривень а може бути 50000 гривень) процентну ставку, тобто як би реальну плату за використання кредиту по кредитка. При цьому обов’язково у більшості кредиток встановлюється не тільки комісія за використання кредитної лінії (у багатьох банках вона у багато разів перевищує процентну ставку), але і комісія за переведення в готівку кредитних коштів. І ось в останньому «зарита» дуже не приємна новина для більшості власників таких кредитних карт, статистика використання кредитних карта показує, що на операціях з переведення в готівку банк заробляє в 2-3 рази більше, ніж власне від самих відсотків та комісії за використання кредитних ліміту. Ви мені не вірите? Перевірити досить легко, якщо у Вас є кредитка (кредитні картки) і Ви нею користуєтеся, досить взяти виписки за останній квартал і порахувати, скільки ж реально було заплачено банку комісії за зняття грошей в банкоматі по кредитка.

*

До речі саме завдяки тому, що банку дуже вигідно давати такі от кредитки (кредитні картки), з урахуванням нашого менталітету і наполегливого ігнорування можливостей проводити прямі розрахунки за допомогою як кредитних так власне і дебетових карт, деякі банки в буквальному сенсі роздають такі кредитки на вулиці. (наприклад Платніму банк кредитки (кредитні картки) такого рівня просто розсилає свої клієнтам по пошті!!!!). Кожна кредитка приносить в два – три рази більше прибутку тільки від того, що ми з вами наполегливо переводити гроші в готівку, а не користуємося кредиткою за прямим призначенням, тобто для проведення розрахунків.

По-друге, кредитка це всього лише одна з форм звичайного кредитування, єдине, що досить вигідно саме для банку у використанні кредитних карта (крім звичайно скажених комісійних по кредитній картці) це те, що за фактом гроші у формі такого кредиту не видаються відразу і налом (тобто фактично «покидають» банк), а зараховують на карту і залишаються певний час у банку. А тут спрацьовує теорія малих цифр в великих об’ємах.

Третє, сама кредитка (кредитна карта) виступає в ролі «петлі» для  клієнтів, тобто  кредитна карта, найчастіше має певний ліміт, який відновлюється в міру погашення кредиту та як наслідок, Ви як клієнт маєте постійно на руках карту з відносно великим «запасом» грошей. Маючи такий ось «запас» Ви рано чи пізно залізете в нього, причому таке відбувається в 9 з 10 випадків, і статистика свідчить, що тільки один з 10 таких клієнтів побіг би в банк за кредитом в будь-якому випадку. Тобто якщо б не було кредитки, все одно б взяв би інший кредит, а от 8 з 10 просто «перебились би » (це фактичні опитування, проведені серед клієнтів банків). Висновок кредитні карти у нас у країні не просто популяризують споживче кредитування, а фактично «підсаджують» населення на життя в кредит, і не тільки населення а й малих підприємців які мають бажання заробити гроші , до речі про нові варіанти заробітку без капітовкладень можете прочитати тут.

Висновок кредитка або кредитна карта зручний і за великим рахунком потрібний інструмент як для банку, так і для клієнта, але наші банки перетворили його в, м’яко скажемо, інструмент над доходів і кабалу для клієнтів. Клієнти в свою чергу просто «ведуться» на гарну рекламу не до кінця розуміючи всі нюанси використання цього виду пластика, і як наслідок значно переплачують. Хто винен і що робити в таких випадках питання суто риторичне. Хоча відповідь на нього є просто більш грамотно підходити до оформлення банківських продуктів і зважуванню всіх плюсів і мінусів, але про це поговоримо далі в блозі http://ideya-biznesa.pp.ua  не забувайте підписатися і залишати свої коментарі , та читайте всі новини про бізнес в Україні .

 

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Правда про високі ставки депозитів, або як не бути обманутим банком
  • Что будет с Приватбанком
  • Трохи про систему кредитування в Україні, або ж як нас обдурюють банки
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх