Малий бізнес ідеї на виробництві напівфабрикатів

все про напівфабрикати - створюємо власний малий бізнес

Цікаво спостерігати, аналізувати і відверто дивуватися людської вигадці та фантазії в ситуаціях, коли життя припирає до стінки і не залишає вибору. Ніколи не перестану дивуватися реальним історіям з життя самих звичайних людей, які прагнуть не до якихось далеких і нездійснених мрій, а банально прагнуть вижити та при цьому не просто вижити, а нормально жити. Мені здається, що ситуація досить зрозуміла.

*

Власне саме з цієї історії було б починати цикл статей про виробництво напівфабрикатів малим бізнесом на Україні. Але суто з технічних нюансів самого виробничого циклу, та й рівня конкуренції вирішив в першу чергу написати про виробництві котлет, і тільки потім повернутися до того, з чого власне й починався малий бізнес ідеї виробництва напівфабрикатів. Але все по порядку.

До речі часто читачі пишуть з посмішкою про вигідний бізнес та шляхи досягнення поставлених цілей, тобто за допомогою яких способів та хитрощів відбувається реалізація ідеї бізнесу. Так, можу погодитися, що дуже часто початок малого бізнесу в Україні це відверта кустарщина (в даній історії весь виробничий цикл з виготовлення пельменів взагалі чиста кустарщина, але ми не живемо в вакуумі та пристосування  і є головна можливість реалізувати ідеї власної справи) і виглядає подібний малий бізнес не дуже привабливо, причому не важливо малий бізнес ідеї виробництва, послуг чи будь які інші. Досить подивитися той же відео про виробництво тротуарної плитки або тепличної господарство в домашніх умовах. Звичайно, в порівнянні з високотехнологічними теплицями в Ізраїлі або обладнаними новім устаткуванням цехами США це все програє, але є один маленький нюанс, про який ми чомусь часто забуваємо – Форд починав збирати машини в гаражі, Гейтс починав в невеликій кімнатці, а Фейсбук починався в гуртожитку. Хіба в їх випадках це було не кустарне виробництво? Відповідь одна – вони теж були свого роду кустарями, але зуміли налагодити запустити і перетворити свій бізнес не тільки у високотехнологічне виробництво, а ще у вигідний бізнес . Адже як там не було, а закупівля нового обладнання та облаштування високотехнологічних процесів вимагає грошей і не просто грошей, а дуже великого стартового капіталу. Од же якщо Ви хочете реально починати свій бізнес, то однозначно не варто нехтувати будь-якими можливостями і нічого страшного, якщо перший міні цех по виробництву пельменів тобто Ваше особисте виробництво напівфабрикатів буде не зовсім технологічний, в майбутньому цілком реально змінити ситуацію, якщо звичайно буде капітал і бізнес буде розвиватися, та приносити прибуток.

А тепер трохи просам малий бізнес ідеї на напівфабрикатах, як уже казав мова йде про банальні пельменях, вірніше про їх виробництві на потоці. Описувати, що таке пельмені і їх популярність в нашій країні не буду, тут більш-менш все ясно, пельмені продукт популярний і навіть зміни в культурі харчування особливо не вплинули на популярність даної страви. Навіть можна сказати більше, впровадження напівфабрикатів в наше повсякденне життя навіть навпаки, збільшили популярність пельменів. Так що, більш перспективної ідеї для власно бізнесу в Україні найти складно, як мінімум з точку зору попиту.

Одного разу прокинувшись вранці без роботи та як наслідок без засобів існування, мій знайомий задався питанням, що робити далі? Звучить досить ординарно, але на сьогодні людині, яка досягла певного віку та немаючого професійних здібностями (причому не будь яких) знайти гідну роботу не просто важко, а дуже важко. Так і в нашому випадку колишній банківський працівник 43 років зроду, який пропрацював 20 років в банку економістом, виявився не затребуваним на ринку. В бекофісах банків (виключення тільки Ощадкаса) затребувані молоді та з певними параметрами. Але «сміливим, підкорюються моря» і саме тоді він почав активно обдзвонювати знайомих та пропонувати їм – домашні пельмені власного виробництва, але саме так зароджувався малий бізнес ідеї якої знаходились в площині напівфабрикатів..

Звучить трохи дурнувато і навіть в якійсь мірі наївно, але життя складна штука й іноді самі маячні варіанти виявляються робочими ідеями для вигідної справи. Єдине, що реально допомогло йому з минулої професії так це досить велика кількість знайомих. З його слів відмови він отримував в 9 з 10 випадків, але разом з тим були й замовлення. У кінцевому підсумку вдалося налагодити більш-менш стабільне виробництво в домашніх умовах, при цьому пельмені готувалися за самими різними рецептами, а клієнтам постійним або ж які замовили кілька кілограм взагалі був індивідуальний підхід. Як самі розумієте при таких умовах реальне виробництво обмежувалося кількома десятками кілограм пельменів у день які ліпили в основному дідівським способом, так що швидше за все вийшов чистий домашній бізнес аніж справжнє виробництво пельменів в міні цеху.

Варто зауважити, що «гольф на вигадку хитра» і вже через півроку клієнтам пропонувалися і вареники з різноманітною начинкою. При цьому використовуючи старий перевірений спосіб у вигляді сарафанного радіо, а також підтримуючи високу якість пельменів і вареників, він завоював довіру клієнтів та «портфель» замовлень реально ріс як на дріжджах, та на очах перетворювався в вигідний бізнес. Саме на цьому етапі становлення цеху з виробництва пельменів він звернувся до нас за допомогою. Суть питання як завжди стандартна – допомога в оформленні дозвільних документів та легалізація виробництва. До цього моменту був куплений автомат по виробництву пельменів, що значно збільшило потужності з виробництва, а також в процесі брало участь 5 найманих працівників.

*

Тепер трохи характеристики самої ідеї по виробництву пельменів, як малого бізнесу в Україні:

  • - По-перше, ринок дуже конкурентний. Так що якщо захочете реалізовувати дану ідеї власного бізнесу, то варто ретельно продумати маркетингову політику. Не дивлячись на настільки мудроване звучання, мова йде про компанії по збуту. Для малих виробників найбільш оптимальним варіантом, є продажу з рук в руки, звичайні канали реалізації (говоримо про магазини) хоча і цікаві, але будуть вимагати вкладень грошей. Під вкладенням грошей я маю на увазі відвертий демпінг (тобто продаж за низькими цінами) при високій якості. З одного боку перший час буде не зовсім прибутково, але дасть можливість просунути свою торгову марку, тобто клієнти будуть Вас знати. Правда варто відразу пам’ятати, що демпінг буде обґрунтований лише в разі продажу упакованої продукції з Вашим логотипом, а ось це вже додаткові гроші на пакувальне обладнання. Говорячи про просування по схемі «з рук в руки» можна відзначити один істотний недолік, це необхідність самому займатися реалізацією і поширенням, хоча можна піти іншим шляхом і підшукати кмітливого хлопчину готового працювати з просування за відсоток від продажів. Але яку б схему Ви не вибрали і не заклали в свій бізнес-план необхідно пам’ятати, що дана ідея власного бізнесу буде приносити прибуток тільки через певний час, на швидкий результат сподіватися не варто, хоча виробництво напівфабрикатів досить викообертаємий бізнес, але ж час необхідний.
  • - По-друге, виробництво пельменів може бути чисто домашнім бізнесом і Ви можете ліпити їх самостійно та продавати, заробляючи відносно не погані гроші, але справжній прибуток лежить все-таки в організації повноцінного міні цеху по виробництву напівфабрикатів. Тобто, тільки використовуючи автоматичне обладнання, Ви зможете розвинути повноцінний бізнес, тобто малий бізнес ідеї напівфабрикатів стає реально вигідним бізнесом при досягненні об’ємів, а от організація цеху це вже окреме питання до якого дуже уважно придивляється СЕС. Так що варто бути готовим до спілкування з контролюючими органами, правда боятися цього не варто й моя порада, як тільки відчуєте, що обсяги зростають, відразу ж займайтеся легалізацією цеху. Практика показує, що якщо до Вас нагрянуть з перевіркою і виявлять нелегальний цех, то проблем буде дуже багато і обійдеться Вам це в десятки разів дорожче, ніж нормальне оформлення документів в штатному режимі. Пам’ятайте, скупий платить двічі, а друга приказка говорить, що не такий страшний вовк як його малюють, так що не так страшно спілкування з контролерами як його представляють у ЗМІ. Єдине, що варто пам’ятати, так це те, що всі ми люди і вони теж хочуть їсти, але переплачувати теж не варто про це вже в наступних випусках мого бізнес блогу про малий бізнес на Україні.

Ну ось така історія з реального бізнес практики і невеликі нюанси самого бізнесу на виробництві пельменів в наступній статті опишу як технологічний цикл самого виробництва так і технологічні нюанси організації даного бізнесу. Не забувайте підписатися на блог, а також чекаю Ваших коментарів, історій та відміток у соціальних мережах.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Невеликі бізнес проекти в малому бізнесі
  • Готові бізнес плани всі за та проти
  • Бізнес ідеї для початківців – виробництво котлет
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх