Переробка втор сировини як новий бізнес

15

Власне саму ідею назвати новою не доводитися, але думки про її реалізацію крутяться в голові вже досить давно. Основною перешкодою для повноцінної реалізації як частенько буває, являється грошовий чинник і як би ми не хотіли, більшість виробничих ідей вимагають наявність стартового капіталу.

*

         Тепер ближче до теми. Після успішного старту бізнесу на макулатурі і вихід даної ідеї на самоокупність природнє питання, що стало перед нами, «а що власне далі відбувається із зібраною вторсировиною» і «чи немає можливостей глибшої переробки самої макулатури для отримання більшого прибутку», тобто бізнес ідеї виробництва. Економічні реалії показують, що чим глибша переробка будь-якого товару, тим вище прибуток. Як приклад з великого бізнесу, видобуток  залізної руди дає рентабельність в 5-20%, а ось побудова інтегрованого комплексу  від руди до прокату вже в середньому дає рентабельність в 25-35% (говорю про умови нашого ринку, з урахуванням прибутків офшорних компаній). Те ж можна віднести і до малого бізнесу, чим більше глибини переробки і як ідеальний варіант вихід готової продукції, тим вище рентабельність усього бізнесу в цілому.

Зміст

 1. Шляхи заробітку на переробці втор сировини
 2. Етапи створення міні цеху
 3. Прибутковість власного міні цеху
 4. Відео приклади цеху по переробці макулатури

         І так отримавши у своє розпорядження досить стабільну структуру, що збільшується, по збору макулатури що збирала на початку, по декілька тонн в місяць, а надалі здатну за той же місяць зібрати 30-40 тонн (і це не межі). Природно замислилися про самостійну переробку і почали серйозно вивчати ідеї бізнесу на виробництві паперу з макулатури. Так і народився перші нариси по бізнес ідеї виробництва туалетного паперу.

Шляхи заробітку на переробці втор сировини

   Туалетний папір належати до тієї невеликої категорії товарів, яка з одного боку як би, не будучи критичною для покупця (говорячи чесно без неї можна прожити), є життєво необхідною (важко собі уявити повсякденне життя без нормального туалетного паперу). Такі дві суперечливі властивості туалетного паперу, плюс особливості технологічного процесу роблять можливим впровадження бізнес ідеї у виді міні виробництва саме малому бізнесу.  Звичайно, відразу можна помітити, що ринок конкурентний і “пробитися” на нього буде досить не просто. З іншого боку, завдяки особливостям технології і побудови гнучкої системи виробництва є цілком реально. Плюс (на мій погляд) побудова саме інтегрованої системи, тобто і збір макулатури, і первинна обробка макулатури, плюс сам цех по виробництву туалетного паперу дадуть можливість виводити на ринок широкий асортимент продукції, і як наслідок, стати конкурентно спроможним. Головним мінусом усього виробництва, як бізнес ідеї, є обов’язкова наявність стартового капіталу. Причому на побудову як цеху по переробці макулатури, так і виготовлення самого туалетного паперу необхідно не менше 100 тисяч доларів.

 невеликий цех

Етапи створення міні цеху

  Тепер трохи про саму бізнес ідею по виробництву туалетного паперу. Усю бізнес ідею можна розділити на два умовні етапи створення міні виробництва, причому кожен з етапів може бути повністю самостійним бізнесом по виробництву.

         Етап перший – переробка макулатури. Основними елементами переробки макулатури є:

 • 1) розпуск макулатури (дроблення) ;
 • 2) очищення макулатурної маси від сторонніх домішок (скріпки, утримувачі і так далі);
 • 3) дороспуск макулатурної маси;
 • 4) тонке очищення макулатурної маси, у тому числі і вибілювання маси (від фарб і інших пігментів).

         На усіх етапах переробки використовують великі об’єми води, тобто спочатку макулатури подають в спеціальну ємність, де її перемелюють і мочать (взагалі первинна переробка макулатури споживає величезну кількість води), далі фільтрують, просушують і знову дроблять і після цього очищають від фарб (вибілюють) і на виході отримуємо одношаровий папір придатний для виготовлення туалетного паперу, серветок і так далі.

         На другому етапі бізнес ідеї виробництва з готового паперу власного виробництва або ж покупний, і роблять усім відомий туалетний папір. До речі, саме тут вибивають малюнок, роблять багатошаровий папір, додають ароматизатори і на виході отримують готовий товар. Який, власне і потрапляє на полиці.

 міні цех

Прибутковість власного міні цеху

    *

 Як вже писав раніше, в цілому на ринку існує конкуренція і існують вже реальні виробники, як в дешевому, так і дорогому сегменті. В той же час цей ринок вже 5 років демонструє позитивну динаміку зростання в натуральному вираженні на 7-9 % щорічно. Минулого року ринок туалетного паперу збільшився на рекордних 25% в грошовому вираженні.  Так що ринок росте і залишається дуже навіть перспективним для появи нових виробників, що і робить дану бізнес ідею виробництва перспективною.

         Проблемою ідеї виробництва туалетного паперу являється висока вартість організації самого бізнес процесу, який в максимумі може обійти у більш ніж 100 тисяч доларів (якщо організовувати усі етапи) або ж 40-50 тисяч, якщо реалізовувати його частинами. Але існує і інша проблема викликана конкуренцією, а саме організація збуту своєї продукції. Можу відмітити, що ця проблема – це проблема будь-якого нового бізнесу та міні цеху. Варіантів вирішення цієї проблеми не багато, власне говоримо про:

 •         Перше – рекламна компанія, правда, в цьому випадку говоримо про компанію по обзвону магазинів, оптовиків (для початку можна пробувати налагодити власну доставку товару уроздріб).
 •      Друге – це, по можливості, організація випуску оригінальної продукції,  приміром з новими запахами або з малюнками (власне варіантів незвичайних туалетних паперів множина), як приклад та ж смішна ідея з поєднання газети і туалетного паперу. Звичайно з розробкою власної “родзинки” треба бути обережним. В цій справі основне не перегнути палицю, тобто вартість такого паперу повинна не відрізнятися від стандартних товарів на полицях магазинів.

         Як висновок, ідея цікава і перспективна для невеликого цеху, але вимагає ретельного планування і звичайно наявність серйозного (як для малого бізнесу) капіталу.

         Не забувайте підписатися на блог і отримувати усі новини першим на свою пошту.

Відео приклади цеху по переробці макулатури

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
 • Ідеї для власного бізнесу, використовуємо природні ресурси
 • Почати бізнес в перспективних сегментах ринку України
 • Бізнес ідеї для початківців – виробництво котлет
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх