Перспективний бізнес в Україні

Перспективний бізнес в Україні

Повертаючись черговий раз до бізнесу в селі, хочу зазначити, що власне більшість ідей сільського бізнесу в Україні діляться на три великі категорії це туризм, виробництво та вирощування.

*

Зміст

Якщо з вирощування та виробництвом все ніби як більш-менш зрозуміло, то ось сільський туризм тільки почав розвиватися і даний вид бізнесу в Україні є неораною цілиною для реалізації величезної кількості різних ідей бізнесу в селі. Про те, як виглядає найпримітивніший бізнес в селі на зеленому туризмі, я описував у статті «Створення нового бізнесу – Зелений туризм» і повертатися до азів зеленого туризму вже не буду. Зараз мова піде про ті різноманіття форм зеленого туризму, які можна з успіхом реалізувати на просторах нашої України. Взагалі даний бізнес для України є просто  «Ельдорадо» .

Чому саме зеленій туризм перспективний в Україні

переспективний бізнес на Україні

Ідея створення такого виду зеленого туризму належить багато в чому мені, хоча на початку, бізнес створювався без мене. Одного разу запросили для складання бізнес-плану, а також розробки всіх узгоджувальних документів в одній нової ідеї бізнесу в селі для невеликого фермерського господарства, власне нічого страшного і нового в цьому не було крім однієї особливості, що власне і зробило досить унікальним цей бізнес проект в Україні. А саме тим чим збиралося займатися дане фермерської господарство – де-факто власник збирався вирощувати – страусів ось така ідея бізнесу в селі. Зрозуміло, що вирощування страусів можна назвати не просто не стандартним бізнесом в селі, а прямо скажемо нетрадиційним. Уже тоді бізнес-план і реальна опрацювання фінансової складової з урахуванням пошуку покупців показували дуже маленьку імовірність ефективності такого вирощування. І головна проблема всього бізнесу в селі на вирощуванні страусів виявилася банальною, відсутність ринку збуту. За фактом вирощування страусів і вихід м’яса з однієї самки (з урахуванням молодняка) за рік на багато порядків перевищувала той же вирощування свинини або яловичини, але проблема виникла, куди подіти таке м’ясо і хто його буде їсти. Хоча після забою страуса продають цілком, тобто продається все шкіра, пір’я, яйця і м’ясо і навіть кігті.

Активна рекламна компанія, а також пряма робота з покупцями (магазини і кафе) принесла певні плоди, але разом з тим ті договори, які вдалося підписати просто реально не могли забезпечити рентабельність всієї ферми цілком.

Спочатку під розведення страусів було взято кілька гектар землі, причому площу приблизно в один гектар ретельно огородили і на її території побудували приміщення на 20 голів. Страуси досить погано переносять дощ, тому облаштування пташника є необхідною умовою. Плюс в самому пташнику передбачили обігрів за допомогою електрообігрівачів (до речі в подальшому тема з електрообігрівом знайшла продовження не забувайте підписатися на блог), це пов’язано з тим що страуси нормально переносять температуру до -2,3 градусів, тобто в умовах наших зим, обігрів є обов’язковим (це не беручи до уваги нинішню зиму з екстремальними температурами значно нижчими ніж -20). Ну і плюс витрати на годування і поточні витрати самої ферми.

Струси як вид заробітку

*

Не рентабельність бізнесу в Україні на виробництві (вирощуванні) страусів підтвердилася вже буквально через рік і в якості альтернативних джерел доходів почали активно розводити свиней і велику рогату худобу (альтернативні ідеї малого бізнесу в селі). Разом з тим власнику запропонували трохи перепрофілювати бізнес (у нього було велике бажання розводити саме страусів) з урахуванням його потреб. Саме так народився повноцінний зелений туризм на страусиній фермі.

Власне перепрофілювання як такого не відбулося, просто трохи відкоригували бізнес в Україні з урахуванням додаткових джерел доходів. Додатково на території ферми звели кілька російських зрубів (дерев’яні будинки) із загальною місткістю в 15 місця і розмітили пропозиції по турам в турфірмах. Також на території ферми збудували літнє кафе де гостям подавалися страви з страусиного м’яса. Взагалі за великим рахунком навколо страусів почався утворюватися розважальний бізнес.

У самих турах пропонувалося не тільки проживання, але і той же догляд за страусами, а також невелика розважальна програма. Для цього довелося знайти інформацію по їзді на страусів і навіть робити невеликі сідла на манер африканських. Крім того, в тури входило харчування з обов’язковим додаванням до раціону м’яса страуса ну і так далі. Варто зазначити, що на багатоденних турах справа не зупинилося, також активно пропонувалися тури одноденні.

 Переваги та недоліки бізнесу

В кінцевому підсумку страусина ферма перетворилася на повноцінний бізнес в Україні і на сьогоднішній момент левову прибуток приносить саме зелений туризм, хоча можна відзначити одну особливість, з великих міст, звідки в основному їдуть туристи, значно зросли замовлення на поставку того самого страусиного м’яса.

Позитивний досвід не пройшов даремно, і подібну ферму відкрили знайомі в Криму, де розведенням страусів так же стало рентабельним і вигідним бізнесом. Та що практика показала що перспективи розвитку малого бізнесу в Україні величезні.

Що стосується стартових вкладень то можна відзначити, що розведення страусів досить вимогливо до стартового капіталу, тому що вартість однієї страусової сім’ї – 3 штуки (самець і дві самки) перебувати в районі 4-5 тисяч доларів плюс витрати на облаштування разом мінімальний капітал для створення страусиної ферми цілком може скласти 20-25 тисяч доларів.

Не забувайте підписатися на блог попереду багато цікавих історій про реальне впровадження самих різних ідей бізнесу, в тому числі бізнес в інтернеті, в тому числі бізнесу в селі. Також відзначте статтю в своїй соціальній мережі натиснувши кнопку внизу, заздалегідь вдячний.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Гроші в інтернеті
    Гроші в інтернеті
  • Бізнес в маленьких містах України
  • Власний бізнес, те що приносить значні прибутки
Обсуждение: есть 1 комментарий
  1. Stepan пишет:

    дуже корисні поради

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх