Почати бізнес в перспективних сегментах ринку України

Де і як можливо почати бізнес, або поговоримо про перспективні сегменти ринку на Україні

Продовжуючи тему рибного бізнесу, хотілося б згадати ще про один цікавий напрямку бізнесу на рибі, тобто перспективний варіант як почати бізнес, вірніше буде сказати про досить новий напрямом для малого, хоча можливо і для середнього бізнесу.

*

Зіткнувся з даної бізнес ідею рибного бізнесу, як говориться «на ловця і звір біжить», якраз в той момент я опублікував перший запис на блозі про водному бізнесу, вірніше описував перспективи відкриття бізнесу в даному сегменті. Але це звичайно не принципово, саме в той час до нас звернувся один з місцевих підприємців з проханням допомогти скласти повноцінний бізнес план, а також звіт про річну роботу рибної ферми – мета – одержання кредиту в банку.

Чесно до цього з розведенням риби в басейнах ніколи не стикався. А мова піде саме про такий напрямок бізнесу на рибі як розведенні риби в стаціонарних басейнах як свій бізнес. Відверто кажучи, було дуже цікаво подивитися, як це все працює на практиці і тим більше переглянути фінансові документи і зробити аналіз двох зовсім різних способу розведення риби та порівняти ефективність з точку зору підприємця який має бажання відкрити бізнес.

При цьому власник був в люті, вклавши значні кошти і отримавши чисті збитки, за фактом мова йшла не тільки про аналіз для кредитування, але й реальних обґрунтуванні спроможності існування всього бізнесу.

За досить зрозумілих причин навести цифри, а тим більше відкривати всю таємницю фінансового стану не можу, але загальна динаміка приблизно така:

Собівартість одного кілограма вирощеного коропа в басейнах майже в 2 рази вище, ніж при її розведенні в ставках, власне сам збиток, понесений господарством за перший рік роботи і став причиною звернення до нас і власне в банк для отримання кредиту. Але виявили одну цікаву річ, фінансові потоки при розведенні риби в ставках мають більш яскраву сезонність і найголовніше, загальний висновок трохи вразив усіх бізнес на риби більш перспективний саме при басейном вирощуванні, тобто для початківця оптимально почати бізнес саме в басейнах, хоча це більш і витратно.

Атак тепер давайте все по порядку, що ж маємо на увазі, коли говоримо про свій бізнес на розведенні риби в басейнах.

Весь технологічний цикл виглядає приблизно таким чином:

Кілька великих ангарів з площею до 500 квадратних метрів кожен. У кожному з них встановлено невеликі комплекси тобто обладнання для розведення, що складаються з самих басейнів пов’язаних між собою системою труб, обладнаних компресором, ератором, фільтрувальної станцією, УФ-стерилізатором і так далі. Хочу відзначити, що в кожному ангарі розміщено кілька окремих комплексів, що пов’язано з технологічними особливостями при вирощуванні риби в різні періоди часу. Обслуговує кожен комплекс механік і оператор, до речі, подачу корму теж частково автоматизували, що значно знизило кількість необхідного персоналу. Як бачимо все досить просто, але рівень вкладень в подібний комплекс дуже значний, так що можна відзначити, що відкрити бізнес такого направлення можливе лише при наявності стартового капіталу в сумі не менш ніж 100 – 150 тисяч доларів.

А тепер, давайте поговоримо, про достоїнства та недоліки такого бізнес на рибі, та чи варто починати бізнес в даному направленні чи все-таки ні:

*

Недоліки бізнес ідеї, чого не варто починати бізнес:

Необхідність великого стартового капіталу від 100 тисяч доларів, щоб вийти на більш-менш промислові обсяги;

Високий рівень поточних витрат при відносно невеликому виході товарної продукції, власне невеликі комплекси на дорощуванні розраховані на 2-3 тонни товарної риби. При цьому габаритні розміри всі комплексу складають від 15 метрів в довжину і від 4,5 метрів завширшки – тобто, говоримо про площі від 80 квадратних метрів. На даній площі можна виростити до 3 тонн риби, але при цьому не варто забувати і масу супутніх витрат.

Переваги бізнес ідеї, або чого варто відкрити бізнес:

Власне всі достоїнства випливають з недоліків, даний комплекс при організації правильної посадки малька та сеголеток здатний круглий рік і найголовніше досить рівномірно постачати продукцію, чого не може забезпечити традиційне розведення риби. Тобто там є сезон, тут його просто немає.

Розведення риби в басейнах дозволяє чітко контролювати всі найважливіші аспекти зовнішнього середовища, починаючи від температури води закінчуючи якісним складом води. Тобто в тих же ставках, річках ми можемо розводити тільки ті породи риби, яким підходить дана вода, плюс ми ніяк не можемо вплинути на погодні умови, наприклад, посуха та падіння рівня води і рівня кисню у воді. У басейнах такої проблеми немає, у них можна розводити будь породи сорту і в будь-який час року. Додати можна ще, наприклад, той же природний падіж, хижаки запущені «друзями» (це реальний епізод, коли в один із ставків запустили, як потім виявилося майже 50 кілограм молодих щук) та інше.

Як власне було зрозуміло практично відразу, основні збитки господарство несло в період сезону вилову риби фермерами, які займаються вирощуванням в звичайних ставках або садках. У цей період оптова ціна на риби сильно знижувалася, що і власне і служило причиною збитковості виробництва.

Що ж було не так і як це виправити в даному виді бізнесу на рибі?

Все досить прозаїчно і банально, за великим рахунком винен сам власник і постачальник устаткування які не попередив про таких от нюансах як більш висока собівартість в порівнянні з іншими способами вирощування риби. А варіантів вирішення запропонували кілька:

Самий простим варіантом виявився варіант зміни видів вирощуваної риби, замість коропа, достатньо перейти на вирощування тих же осетрів або лососевих риб. Власне особливих труднощів такий перехід не викликає. Тим більше при басейном вирощуванні можна створити ідеальні умови і отримати максимальний приріст.

Другий варіант займатися вирощуванням та розведенням мальків для продажу, власне варіант менш привабливий за рахунок своєї сезонності.

Третій варіант, який ми запропонували, виявився самим неймовірним, але йому буде присвячена окрема стаття, не забувайте підписатися на блог внизу статті.

Висновок якщо ви вирішили зайнятися розведенням риби в басейнах, варто спочатку прорахувати рівень собівартості продукції і відразу націлюватися на вирощуванні цінних порід риби. Саме цей сегмент самий привабливий, при такому розведенні і здатний забезпечити окупність всього проекту за кілька років при реальній рентабельності 40-45%. Я вважаю, що такі показники для свого бізнесу є дуже не поганими.

Не забувайте підписатися на блог про нові ідеї малого бізнесу.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Цікаві ідеї для бізнесу на просторах України
  • Нова і цікава ідеї для бізнесу в домашніх умовах
  • Малий бізнес ідеї на виробництві напівфабрикатів
Обсуждение: оставлено 2 коммент.
  1. Тимофей пишет:

    На мою думку, це просто найприбутковіший вид бізнесу. Тут потрібні лише затрати, котрі по на перший час можуть бути невеликими. У мене дуже багато знайомих займається цією справою. Вона окрім того, прибуткова ще й цікава, має багато плюсів. Не думаю, що потрібно багато часу для організації місця та самої станції для розведення риби. Тим більше, після того, як буду готова перша партія, можна буде зайнятися саморозведенням, ось вже і підуть наші справи вверх.

  2. Віталій пишет:

    який третій варант?) киньте силочку якщо стаття написана, будь ласка…

Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх