Пошуки бізнес ідеї, як не попасти в просак

бізнес ідеї все про пошуки та підводні камені

Пошуки бізнес ідеї

У попередній частині – «Ідеї для бізнесу – все підводі камені» ми розібрали, що оцінка перспективності ринку, а також врахування особливостей регіонального ринку відіграє величезну роль при виборі вдалої бізнес ідеї. Але разом з тим крім даних підводних каменів при виборі бізнес ідеї існує і цілий ряд інших не менш важливих аспектів.

*
Зокрема відбір бізнес ідей по їх унікальності. Безперечним фактором успіху будь-якої бізнес ідеї є її унікальність. Дуже важко сперечатися з тими, хто стверджує, що вихід на ринок з унікальною пропозицією може забезпечити успішність бізнесу. Ключове слово в даних твердженнях це слово може, якщо в рекламі будь-якої нової бізнес ідеї немає слова, можливо, то з моєї точки зору її навіть не варто розглядати, тому що з великою часткою упевненості можна стверджувати що Вас намагаються обдурити. І ось чому – вся справа в тому, що будь-яка абсолютно нова бізнес ідея це абсолютно новий товар або послуга яких, на даному ринку до цього просто не існувало і тут спрацьовує важко зрозумілий і разом з тим завжди існуючий фактор менталітету. Хто не пам’ятає вираз з фільму Брат «Що для росіянина добре для німця смерть», даний опис абсолютно точно підходить і для великої кількості нових ідей бізнесу, які приходять до нас із-за кордону. На практиці такі ідеї просто не сприймаються нашим населенням як необхідна річ або товар, який необхідно придбати – трохи повторююсь можна згадати пральні самообслуговування в США або ті ж «картонні хатинки» (хоча в США до 70% будинків саме таку), які не дивлячись на те, що по всіх параметрами можна порівняти з кам’яними будинками просто не приживаються в наших краях і так далі.

Цікавих бізнес ідей багато, як не схибити підбираючи собі ідеї для бізнесу в Україні

Описане не повинно сприйматися як твердження, що всі нові ідеї не підходять і їх не потрібно реалізовувати, навпаки пробувати потрібно і можливо одна з кількох десятків перебраних бізнес ідей дійсно зможе прижитися у Вашому регіоні, але тільки не в тому випадку якщо Ви починаєте свій перший бізнес. Таке експериментування з новими ідеями може собі дозволити лише той, у кого за плечима:

  • Відносно великий капітал (тобто втрата грошей не буде зовсім принциповою)
  • Стійка нервова система (яка дозволить не сильно переживати і не розчаруватися в бізнесі як такому)
  • Є досвід реалізації інших проектів і трохи креативу (креативний підхід часто допомагає вивести нові ідеї на ринок і зробити їх успішними)

Якщо трьох таких факторів немає, то з експериментами краще відкласти до тих пір, поки вони не з’являться. В іншому випадки, реалізовуючи неймовірно «вигідну і перспективну» ідею бізнесу у вигляді клеєння малюнків на квіти, Ви ризикуєте опинитися і без грошей і з глибоким підсвідомим страхом знову починати свій власний бізнес.

Також дуже важлива оцінка свого фінансового стану і фінансових вкладень у бізнес, варто зазначити, що даний аспект на всі 100% повинен розкривати вже на стадії складання бізнес-плану, але не менш важливо здійснювати моніторинг фінансової складової на всіх етапах пошуку ідеї бізнесу.

*
Чому це так важливо? Багато ідей малого бізнесу позиціонуються як ідеї з невеликим фінансовим вкладенням або ж взагалі як свою справу з нуля без фінансових вкладень. Деякі типу франшизи або продажу готових рішень бізнес (ті ж квіти) кажуть, що є конкретна вартість, але при цьому як би натякають, що купуючи готовий пакет рішень більше додаткових вкладень не буде. Всі ці твердження як мінімум не зовсім відповідають дійсності і справа не в тому, що хтось хоче обдурити, вся справа в банальних суб’єктивних факторах. Тобто тих факторах які притаманні Вашому регіональному ринку, як найпростіший приклад з практики можу сказати, що займаючись створенням невеликої мережі спеціалізованих магазинчиків в невеликих містах з населенням до 50 тисяч чоловік виявилося що вартість оренди в них може відрізнятися на багато порядків. Де-факто в двох ціна виявилася одна, а в третьому за оренду довелося викласти, скільки ж, скільки коштує оренда відмінних площ у великому місті. Висновок, маючи абсолютно однакові вихідні дані можна отримати абсолютно різний результат.

Саме тому оцінювати бізнес ідею необхідно самостійно, виходячи з абсолютно конкретних цифр і реальностей Вашого регіону при цьому процес має бути системний. В якості ще одного прикладу можна навести точку зору тієї ж СЕС, яка може дуже сильно змінювати в залежності від регіону здійснення діяльності, те, що можна зробити у великому місті може виявитися дуже важко і дорого в маленькому або ж навпаки. Всі ці факти налагоджують великий відбиток на необхідну суму для старту власної справи. Тобто при старті ідеї бізнесу в 1000 доларів різного роду «узгодження» з СЕС можуть обійтися в 500-600 доларів і фінансовий кошторис бізнес ідеї вже складе 1500 доларів. І таких прикладів безліч. Другим прикладом може служити інша сторона медалі, тобто живучи в певному регіоні при створенні власного бізнесу варто пам’ятати і про ті нюанси які можуть реально допомогти Вам у діяльності, наприклад невеликі міста крім великої кількості недоліків з точки зору малого бізнесу мають і безліч плюсів. Так такі регіони здебільшого депресивні і можуть служити прекрасною основою для реалізації виробничих ідей в яких вирішальну роль відіграє вартість найманої робочої сили як приклад ось така ідея бізнесу в маленькому місті. Звичайно може звучить трохи жорстко і не гуманно, але подивившись з того боку, що створивши бізнес Ви зможете забезпечити даних людей хоч якоюсь роботою і зарплатою ситуація може виглядати трохи по іншому.

Звичайно, бізнесменові все описане може здатися неймовірно складним, але на практиці все трохи легше, особливо якщо мати реальне уявлення про поточний стан справ у малому бізнесі це дозволить просто бути готовому до будь-яких сюрпризів, «а попереджений, значить озброєний».

Пам’ятайте почати свій бізнес досить легко, якщо просто серйозно і обгрунтовано до нього підходити, саме в цьому «родзинка» всіх самих відомих бізнесменів світу.

Не забувайте підписатися на блог і оцініть цю статтю натиснувши кнопочку гугл +1

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Три кроки до успішного бізнесу
  • Бізнес у провінції
  • Всі за та проти створення власного бізнесу
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх