Про що мовчить новий МММ 2011

mmm

Не претендую на те, що опишу всі нюанси, які «забув» новий МММ, буду писати в першу чергу про те, що зачепило мене особисто.

*

Перше – всі фінансові системи побудовані за принципом нового МММ і являють собою фінансовий піраміди.

І найсмішніше що це правда, дійсно всі фінансові інституції світової економіки це за великим рахунком фінансові піраміди і найбільшими фінансовими піраміди природним чином є самі держави, найбільшим винятком є ​​США, де випуском грошей займається напівдержавна структура, але в даному контексті це не принципово . Тепер коротко чому це так, все емітент цінних паперів, у тому числі і самих грошей випускають в обіг, грубо кажучи «повітря», тобто папір не має жорсткої прив’язки до конкретного товару, як формі забезпечення. Але ставлячи, таким чином питання, ставитися під сумнів основа економіки.

За фактом перші гроші, а слідом за ним цінні папери виникли для забезпечення зручності людей, до моменту поява грошей розрахунок проводився в бартерній формі, тобто один товар на інший. Але виникає питання, що робити? Якщо у мене два мішки пшениці, а потрібна корова, але продавцеві корови потрібна не пшениця, а сіно? Для оптимізації всіх угод на ринку і були «винайдені» гроші, як універсальна форма товару відповідного для розрахунків за будь-який інший товар, так що по суті, гроші це звичайний товар зі специфічними особливостями. Коли ж гроші стали універсальним товаром, встав природне запитання, а хто буде виробляти самі гроші? Якщо такі функції будуть у багатьох, то цінність самих грошей знизитися – просто уявіть собі ситуацію, що кожен самостійно друкує гроші у себе вдома. Що станеться? До речі у випадку з Мавроді і його МММ так і відбувається.

Відповідь просто використовувати такі гроші не будуть, адже навіщо мені виробляти продукцію, якщо я можу надрукувати і купити що хочу! Як бачимо при такому розкладі, нівелюється саме значення грошей як унікального товару та як наслідок вони втрачають свої унікальні властивості. Самим природним у такій ситуації було визначення єдиного органу, який зміг би контролювати даний процес і служив гарантом, що гроші будуть унікальним товаром, та будуть прийматися всіма учасниками ринку. Власне поява грошей і виникнення держави багато в чому пов’язані між собою, саме держава стала тим самим гарантом. До речі існує одна проста закономірність, чим слабкіше держава, то менш привабливі його гроші. Тобто за фактом дійсно державний фінанси можуть нести в собі ознаки піраміди, але вони володіють тим, чим ніколи не зможе мати сама піраміда, в тому числі і нова МММ – це гарантії системи, яка може впливати на всі елементи суспільства, на конкретній території. Цим викликана і така популярність долара в світі, все просто – США володіють достатньою силою (грубою силою), щоб забезпечити всі унікальні властивостей своїх грошей, як унікального товару.

Всі ці елементи можна перенести і на інших учасників фінансового ринку, в тому числі і банки і фондовий ринок. Тільки з однією поправкою, в якості основного гаранта у них виступає те, що вони працюють в правовому полі конкретної держави і мають можливість забезпечити унікальні властивості своїх паперів з допомогою товарного забезпечення, державних гарантій і так далі. Але варто пам’ятати, що ці самі банки і фондові ринки грають по строго певним правилам певних основним гарантом – державою, що власне робить такі вкладення більш ризикованими, ніж вкладення грошей (тавтологія) в самі гроші.

Так що панові Мавроді для того, щоб реально побудувати таку ж піраміду як вище названі або необхідно стати самою державою, включаючи появу власної армії, території і так далі або ж увійти в законне поле, що викличе масу додаткових витрат і як наслідок не дозволить платити такі відсотки. Так, що МММ ніколи не зможе дати гарантій, хоча на сьогодні почав випускати аналог тих самих грошей, у вигляді Мавра.

*

Друге – піраміда ніколи не впаде

Відкидаючи всі умовності, просто уявімо кілька варіантів розвитку подій і проведемо аналогії.

Варіант перший це звичайно самий банальний, виплати по вкладах виробляються за рахунок залучення нових людей, на певному етапі кількість прибулих грошей в систему може банально не задовольнити попит в виведенні грошей з системи. Причому можна говорити не тільки про уповільнення темпів розповсюдження МММ, а трохи про інші об’єктивні причини. Як приклад, на сьогодні, за словами самого пана Мавроді, реальний баланс системи становить 20 млрд. доларів США, при цьому щомісяця необхідно виплачувати 20-30% – говоримо про суму до 6 млрд. доларів. Плюс існує і природний відтік як власне і приплив, але як факт щомісяця система повинна рости на ці самі 30%, далі більше в наступному місяці нам потрібні ті самі 30% накинути на 26 млрд. і так далі. Виникає просто логічно питання, чи зможе через пів року система збирати по всьому СНД додатково 20-25млрд доларів для простої виплати відсотків? Грубо кажучи, МММ претендує на те, щоб за результатами 2012 виплатити людям приблизно 10% ВВП всієї країни. Просто вдумайтеся, чи можливо щоб кожен десятий рубль в Росії, та кожна десята гривня в Україні  вкладався в МММ???

Варіант другий – уповільнення приросту в Росії Україні компенсувалося приростом вкладників в інших країнах. Тоді подумаємо що далі – Що відбувається з державами, які перестають контролювати емісію грошей, просто кажучи, включають друкарський верстат? Проходить об’єктивні процеси, маса грошей як товару зростає і природно знижується на них попит, що веде до девальвації або точніше сказати до знецінення. Аналогічна ситуація з маврами, де-факто пан Мавроді проводить не контрольований випуск умовних цінних паперів, які випускаються в будь-яких кількостях. Що буде далі? Якщо просто припустити, що експансія продовжитися і піраміда у вигляді нового МММ протримається ще кілька років, то об’єктивно сформується ринок з продажу самих МАВР або їх обміну на товар. Який сенс обмінювати на гроші, а потім знову вкладати в МАВР? І тут може статися неприємний сюрприз коли виявиться що випущено і дуже багато і тоді …. Звичайно обвалу не буде, вкладники побіжать змінювати всі свої маврів на гроші і далі піраміда завалиться, не зумів гарантувати вільний обмін своїх паперів на інші товари.

Третій варіант самий неймовірний – власне саме він є мета самого Мавроді та його нового МММ – система замкнеться сама в собі, хоча під цим ховається щось інше, насправді, коли говорять про замикання системи, говорять просто про заміну звичних грошей випускаються самими державами на гроші у вигляді Мавра. Але Мавроді забуває розповісти, що, як і в другому варіанті, зникнення одних грошей і поява других не забезпечених гарантіями держав призведе до того, що маври просто стануть туалетним папером завдяки одному економічному явищу під назвою девальвація.

Це мій особиста точка і звичайно в рамках статті не вийшло відповісти на всі дурниці від нового МММ, але на два фундаментальні питання думаю, відповів. Якщо є ще якісь аргументи, які змогли переконати особисто Вас то пишіть в коментарях, я на них із задоволенням відповім, хоча можливо Ви зможете переконати мене, що я був не правий.

А тепер остання ремарка. Чому нове МММ побічно вигідно банкам і державі? Все банально, як відомо найнадійніший джерело заощадження капіталу в нашій країні вважався – долар і матрац. До речі фахівці говорять про те, що на просторах пострадянського простору, готівкових доларів у багато разів більше ніж в самому США. Так от Мавроді зі своєю системою МММ і дуже грамотної і правильної побудованої інформаційної компанією почав активно залучати не тільки гроші зберігаються на депозитах, звичайно, є й такі, але в загальній масі грошей вони займають не більшу частку, у всякому випадки поки що. А більшою мірою Мавроді зміг розкрутити тих, у кого вони зберігалися в доларах в матрацах або панчохах, при цьому нова структура МММ увазі, що кожен десятник збирає гроші і кладе їх на особистий рахунок у банку. Як наслідок гроші які уже багато років мертвим вантажем вливаються в банківську систему і починають працювати на економіку, що добре не тільки самим банкам, а й державі в цілому. Як самі розумієте більше ліквідність банків, більше видано кредитів, тим швидше працює економіка. Але є й маленький нюанс, на певному етапі МММ- таки «перейде» дорогу і самій державі та банківському сектору в цілому і тоді – знову в’язниця для Мавроді і плач «кинутих» вкладників.

Якщо чесно я не беруся сказати, що станеться раніше чи природне падіння піраміди чи все-таки вона дістане владу імущих. Але, в цілому результат в будь-якому випадку буде плачевний для звичайних громадян.

Тема МММ мене досить сильно вразила, як результат мої висновки влізли на цілих дві статі, хоча не є повними, але буду не зовсім коректним та запропонує ще одну статтю в Якій просто відповім на закид одного із учасників піраміди МММ 2011

 

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
Предыдущая статья: Следующая статья:
На ту же тему
  • Дискусія с десятником з МММ 2011
  • МММ 2011 реальності нашого сьогодення
Обсуждение: есть 1 комментарий
  1. Nazar пишет:

    Справді логічні висновки. Навіть до прочитання цієї статі, я думав приблизно в такому ж напрямку. Вона ж тільки ще раз переконала мене в правильності моїх висновків.

Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх