Розпочати власний бізнес на розведенні раків

Цікава бізнес ідея для України, або небагато про перспективні бізнес напрямки

Продовжуючи розвивати тему рибного бізнесу в Україні, просто не можна було б не зупинитися на окремому виді даного бізнесу у вигляді розведення раків, тобто на питанні чи вигідно розпочати власний бізнес на розведенні раків. Дійсно мало хто у нас не любить випити пива з раками, хоча раків їдять не тільки до пива, але факт, попиту на дану продукцію спростувати досить важко.

*

Варто відзначити, що якщо проаналізувати реальну вартість одного кілограма живих раків, то думаю, можливо легко провести паралелі між вартість одного кілограма раків з вартість одного кілограми красної рибі.

Визначившись з тим, що за великим рахунком вирощування рака або розведення рака навіть більш рентабельно в розрахунку на кілограм товарної продукції чим розведення коропа або товстолоба перейдемо до самої суті ідеї малого бізнесу, або ж знайдемо відповіді як почати власний бізнес в даному сегменті.

Як вже зрозуміло говоримо про розведення або вірніше сказати вирощуванні товарного раку на продаж, як початку свого бізнесу. За фактом існує кілька варіантів розведення раків, але, те з чим реально стикався, являє собою, швидше за все один з найпростіших і доступних варіантів для малого бізнесу. Як розумієте при відповіді на питання як почати власний бізнес підемо самим простим шляхом, будемо говорити про розведення в ставках або невеликих озерах, причому в моєму випадку вирощування відбувається в зарибнених ставках, де рак виступає додатковим джерелом доходів. Але є й маленьке але, якщо для розведення риби можна пристосувати практично будь озеро, ставок і так далі, то ось рак набагато більш вибагливий до води. Як висновок при розведенні товарного раку необхідно забезпечити йому чисту воду, звичайно не в прямому сенсі чисту, але в воді має бути постійне вміст кисню і найголовніше водню. Фактично при розведенні раків, саме якість води є самою головне проблемою, адже за фактом трохи підкоригувати дно або додати штучних нір на сьогодні не представляє великої складності, але якщо вода втратить необхідні параметри, то рак просто піде. Причому піде в прямому сенсі цього слова, раки здатні долати значні відстані в пошуках чистої води, йдеться про дорослих особинах, а молодняк просто опуститься на дно, так що якість води вдуже важлива якщо Ви бажаєте розпочати власний бізнес.

*

І так як розпочати свій бізнес при розведенні раків? Для цього необхідно

 

- Водойма з чистою водою і достатнім рівнем циркуляції самої води;

- Обов’язкова наявність берегів, в якому раки зможуть робити свої нори, або ж необхідно створювати штучні нори. До прикладу, в нашому випадку використовували старі труби 1,5 – 2 дюймові труби, нарізані невеликими фрагментами.

- Наявність достатньої кормової бази. Рак свого роду санітар озера і в тих випадках, коли розведення відбувається в зарибнених ставках, то додаткової підгодівлі не вимагається. Рак з задоволення доїдає риб’ячий корм, плюс харчується мертвою рибою осідає на дно.

При інтенсивному вирощуванні раку, оптимальним варіантом є поділ процесів вирощування, тобто окремо вирощують товарного раку, а личинок вирощують окремо в басейнах. Хоча в основному озері теж іде природний процес розмноження популяції. Інтенсивно вирощувати можна тільки при примусовій підсадженні молодняку ​​в нагульний ставок, виловлюватись все одно будете швидше, ніж відновлюватися популяція. У природних умовах, тобто в тих випадках, коли в ставок запускають раків і дають можливість розвивати популяцію самостійно дуже високий рівень падежу серед молодняка, в тому числі і за рахунок канібалізму, так що хочете швидко і багато розділяйте.

Якщо розводити раків з нуля, тобто, починаючи з ікри, то весь період росту займає до 3 років, саме в цьому періоді раки досягають товарної кондиції і мають в середньому до 10 см довжини і 40-50 грама ваги. Другим варіантом є закупівля сеголеток (грубо кажучи, майже однорічних раків) в такому випадку як розуміємо протягом року, при інтенсивній годівлі можна отримати товарного раку. Цей варіант більш привабливий с точку зору початків бо дає змогу отримувати дохід вже сьогодні, з моєї точки зору це кращий варіант розпочати власний бізнес

Що можна сказати про даний бізнес, фактично розведення раків в Україні має величезні перспективи, вся справа в тому, що на сьогодні до 70% потреб ринку перекривається за рахунок раку виловлюють у природних умовах. При цьому варто відзначити невеликий фактор, який вже більше десятиліття сприяв можливості перекривати попиту за рахунок природного раку це як не дивно занепад вантажоперевезень по річках. Фактично після розвалу СРСР річкового транспорт став і як наслідок, перестали проводитися очищення форваторів та інші роботи на річках, які власне значно зменшували популяцію раків у природних ареалах проживання. Самі розумієте за кілька років популяція почала відновлюватися, а далі з’явився попит, але дуже інтенсивний вилов і так, же відновлення річкового транспорту скоротили на сьогодні популяцію якщо не в кілька разів, то в 2 як мінімум і процес скорочення триває. Ціни на раку ростуть, а от вилов раку падає і саме зараз дуже вигідний момент для виходу на ринок розведення раків. Так що розведення раків є перспективною відповіддю на питання як почати свій бізнес, хоча є і багато інших варіантів  – можете знайти тут.

Що стосується реалізації, то скажу чесно, то особливих проблем з нею ніколи не було, більшість вирощених раків забирають ті ж оптові покупці риби, а невеликий залишок з задоволення прямо зі ставка забирають кафе, ресторани і ті ж приватники.

Не забувайте підписатися на блог, далі поговоримо про досить не стандартних ідеях водного бізнесу в країні.

 

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
 • Створюємо бізнес на дому з натхненням
 • Відкриваємо власний продуктовий магазин
 • Власний бізнес, те що приносить значні прибутки
Обсуждение: оставлено 4 коммент.
 1. Иренка пишет:

  Дуже гарна ідея бізнесу, але треба розуміті, що для того, щоб цей бізнес почав приносити прибуток, потрібен час, та дуже багато коштів. Але, я гадаю, що цей бізнес мае майбутнє і треба спробуваті. Тому, що наш народ полюбляє пиво та раків.

 2. Оксана пишет:

  Дійсно, на сьогоднішній день, промислове розведення раків не ефективно через складність реалізувати великий обсяг продукції в короткий термін, тому розведення раків у домашніх умовах, може стати непоганим своїм бізнесом! Звичайно, над цією справою доведеться багато попрацювати, але думаю воно того варте і потім окупить всі ваші зусилля і вкладення! Головне, заздалегідь знайти і домовитися з споживачами і високий дохід не змусить себе довго чекати! В Україні цей делікатес користується великим попитом!

 3. Юрий пишет:

  Що стосується такого власного бізнесу, як розведення раків, то хочу звернути увагу на наступне: потрібно подбати про водоймище, воно потрібно мати мулясті береги та достатньо чисту воду;
  також слід запастися кормом для раків. Розведення раків в домашніх умовах є дуже великою та клопіткою працею, але ця праця заслуговує на гарний дохід з цього малого бізнесу. Ця справа того варта, тому що раки користуються великим попитом. Отже великих проблем з реалізацією не виникне. Успіху Вам.

  • Роман пишет:

   Написано вже давненько, відповіді теж вже давно були, але прочитавши у коментарях таку ахінею – не втримався.Ви, ті хто понаписував коментарі, займалися коли небудь розведенням та вирощуванням??? На 100% впевнений що НІ. Те що Ви написали не відповідає дійсності , а інформація взята з просторів інету.Час потрібен, але не так багато.А де Ви бачили бізнес з миттєвими прибутками?? Розкажіть- багатьом цікаво.Великий обсяг складно реалізувати???!!! Та хоч 10 тонн щей з передплатою.Мулясті береги ракам НЕ ПОТРІБНІ!!!

Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх