Розводимо рибу, все про обладнання для бізнесу

Рибний бізнес на Україні не вимагає великого устаткування та обладнання

Рибний бізнес, вірніше розведення риби в Україні представляє собою перспективний, а найголовніше рентабельний бізнес, особливо для сегменту малого бізнесу. Ще б пак споживання риби за останні 20 років скоротилось в три рази, а зараз почалось дуже активно відновлюватись, так що попит на рибу буде тільки зростати.

*

Як уже говорив розведення риби можна розділити на два основних види – розведення в окремих водоймах – про це докладніше тут і розведення в садках, тобто в цьому випадку використовуються частину водного дзеркала або великого озера або річки. В останньому випадку основним засобом виробництва тобто обладнання для виробництва вірніше вирощування, або як можна сказати обладнанням для малого бізнесу служать садки.

Давайте подивимося, що говорить класичне визначення про садки як обладнання для рибного бізнесу тобто устаткування для виробництва товарної риби .

Садками можуть бути різні споруди: дель, натягнута на кілки або будь-який інший каркас, дерев’яні плавучі гратчасті ящики, сітчасті металеві або пластмасові ємності та інші. Садки встановлюють в проточному або непроточних водоймах.

Грубо кажучи, говоримо про певного обсягу сітці натягнутої навколо каркаса, причому каркаси можуть сильно відрізнятися, в залежності від породи риби і місця розміщення самих садків, куди власне і запускають саму рибу.

Як уже говорили ідея розведення риби в садках, має як переваги, так і недоліки, але найголовнішим недоліком такого вирощування є те, що є необхідність в додатковому вкладенні коштів. Таке додаткове фінансування, як розуміємо, обумовлено необхідністю придбання або будівництва самих садків. Все інше устаткування для виробництва при рибному бізнесі за великим рахунком не відрізняється хитромудрістю і зводитися до банальних потреб по веденню самого бізнесу – ті ж підсаки, відра, лопати, можливо мережі, човен ємності для перевезення риби і так далі.

Як бачимо основне обладнання для рибного бізнесу це все-таки садки, які багато в чому залежать від того, якими породами риби ви думаєте займатися. При цьому саме даному фактору варто приділити особливу увагу, так будову кошів для донної риби і для риби поверхневої будуть істотно відрізнятися. Другим важливим аспектом буде обладнання виробництво на закритих водоймах чи відкритих . У закритому водоймищі тому ж озері, як правило, значно менше хвилювання, плюс немає течії, що присутня в річках і як наслідок в залежності від цього міняється конструкція і форма самого садку. Але все це ті технічні нюанси, які можна вирішити досить легко. Головним питанням залишається рівень фінансових вкладень в обладнання для виробництва.

Відповісти на нього можна по-різному.

Перше і найпростіше знайти виробника промислових садків і конкретно замовити під себе устаткування для виробництва. Основний особливості даної відповіді є те, що обов’язково необхідно знайти виробника і замовити у нього конкретні садки конкретно під себе і свій бізнес, тобто заздалегідь серйозно прорахувати всі нюанси даних виробів. Це пов’язано з тим, що будь-яке місце розведення риби має свої технологічні особливості, десь глибина трохи менше, десь обсяг самого коша потрібен менше, а може й навпаки більше. Все це можна заздалегідь узгодити з виробником, тоді розміри Ваших садків будуть ідеально підходити під конкретне місце розведення риби. Але як самі розумієте, вкладення в бізнес ідею зростає в декілька раз саме за рахунок обладнання виробництво живої риби стає білиш витратним, але при цьому необхідно зазначити, що таке вирощування є більш інтенсивним та дає змогу значно збільшити валове виробництво в розрахунку на гектар важного дзеркала.

*

Другий варіант це самостійне виготовлення садків для вирощування, адже можемо ми самі робити ті ж печі або сауни, садки не набагато складніші, що власне і робить дану ідею малого бізнесу цілком конкурентною для самого малого бізнесу в Україні, з урахуванням водних об’єктів в країні. Фактично самостійне виготовлення устаткування для виробництва точніше розведення риби дозволить зменшити суму вкладень в 3-4 рази. Самі простий варіант самостійного виготовлення садків це використання пластикових або ж залізних бочок в якості основи для плавучого понтону, плюс за допомогою труб формується не знімний садок, який власне служить каркасом, на який і кріплять дель (сітка, використовувана для формування кошику садку). Також за допомогою тих же бочок цілком реально виготовити і плаваючий понтонний садок. Звичайно, в двох словах всю технологію виготовлення такого ось устаткування для малого бізнесу не опишеш. Як найпростіший варіант варто самостійно про експериментувати з будівництвом першого садку та апробація протягом повного року. Можна відзначити одне, що будь-який варіант буде на порядок дешевше, ніж покупка готових садків. До речі понтони можна виготовити і з заліза, зварюючи їх у «глухі» короба, правда, подібний варіант вигідний тільки при наявності дешевого металу.

Конфігурація кошів для вирощування товарної риби можуть значно відрізняться, але в основному вони представляють собою вільно звисають у воду прямокутної або трапеціальной форми «мішки» з капронової латексірованой делі (сітки), з «очком» 6,5 або 10 міліметрів. Прикріплюються «мішки» до плавучої рами з дошки товщиною 30 – 40 мм або тих же труб. Рама з дошки скріплюється металевим кутником: 45 * 45 * 5 мм, до якої кріпляться поплавці (порожні металеві бочки об’ємом 100 – 200 літрів). Чим більше рама, а отже і садок, тим більше потрібно бочок. Самим оптимальними для нормальної роботи, підходять, садки розміром 6 * 4 * 2,5 м (по висоті можна варіювати від 2м до З м).

Власне, напевно це і все, за великим рахунком основне обладнання це садок, при їх наявності подальше розведення риби зводитися до суто технологічним особливостям самого процесу вирощування, але це як говоритися зовсім інша історія.

Що стосується все-таки технології розведення товарної риби, то вони досить сильно відрізняються в залежності від регіону розведення, і породи риби, так, що описувати і давати конкретні поради не має сенсу. Оптимальним варіантом буде розробка не тільки бізнес-плану самої власної справи, але й одночасне опрацювання технологічної карти розведення риби в залежність від Вашого конкретного регіону. До речі даний бізнес по простоті своїй організації та рівню прибутковості може і не на першому місці серед ідей, але оптимально підходять для невеликих міст і сіл. Так що як говоритися «Читайте, думайте, дійте»

Не забувайте підписатися на блог про бізнес ідеях попереду багато цікавих фактів і різних сфер малого бізнесу в Україні.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
 • Вирощуємо гриби, яке обладнання необхідно
 • Обладнання для виробництва пінопласту
 • Варіант створення бізнесу на дому, або які ідеї для бізнесу можуть мати перспективи на Україні
Обсуждение: оставлено 3 коммент.
 1. Роман пишет:

  Як на мене то ідея непогана, але трішки не допрацьована!!! Незважаючи на те чи буде підвищуватися попит на рибну продукцію нам потрібно віднайти ринки збуту, що на сьогодняшній день не так просто. Риба – це продукт досить екзотичний(в тому плані, що не всі люди полюбляють її). Стовідсотковий результат ми зможемо дізнатись, тільки якщо запустимо цей проект, але задумайтесь самі, витрати для початку потрібні будуть не малі(знайти водойму, садки, риба і т.д.), потім в той період поки риба буде підростати, нерест і т.д. у вас знову йдуть тільки витрати, а от період коли ви почнете отримувати перший прибуток настане не зовсім скоро, і як скоро окупиться цей проект – це питання риторичне!

 2. Олена пишет:

  Оскільки мені дуже подобається ласувати рибою, то ідея розвитку рибного бізнесу мені сподобалась. Особливо у наш час, коли розроблюється багато дієт на основі рибних виробів, цей напрям буде швидко розвиватися. За допомогою цієї статті можливо відкривати власну справу, оскільки у ній дуже добре розкрито алгоритм. Але потрібно знайти і інвесторів, оскільки справа не дешева, вважаючи усе перелічене у статті. А для реклами я навіть слоган склала: “Добра риба – свіжа риба”. На сході України, де я мешкаю, не дуже багато свіжої риби, майже вся після заморозки. Тому, ми дуже потребуємо розвитку цього сегменту малого бізнесу.

 3. xegen90 пишет:

  Для того того що б зроби свій рибний бизнесс для цього знадобляться гроші, як мовиться перші вкладення, але коли бизнесс розкрутитися тоді вже гроші не важливо, треба закупити спеціальне устаткування для отловли риб, для очищення їх, так само можна купити хороший човен з хорошим мотором, а так само треба закупити хороші вудки

Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх