Складання бізнес плану як запорука успішності бізнесу

домашний бизнес открываем в деревне

Початок статті за посиланням – Як скласти бізнес план

*

Виходячи з обраної концепції, визначаємося і з конкурентними перевагами, тобто чим будемо та як залучати клієнтів на початковій стадії становлення малого бізнесу, так і в подальшому. Приміром, на початковій стадії як не банально звучить, дуже добре допомагає демпінг, особливо якщо мова йде про продаж певних товарів або наданні послуг. А от у більш тривалій перспективі малого бізнесу можна розглядати як особливий сервіс, знижки для постійних покупців і так далі.

Наступне питання у відповіді як скласти бізнес план, пов’язаний з найманою працею, тобто, чи потрібні наймані працівники, яка кваліфікація необхідно, можливо необхідно відразу передбачити нюанси, пов’язані з додатковим навчанням кадрів, а це додаткові витрати. В окремих категорія малого бізнесу наймана праця відіграє величезну роль. Часом втрата хорошого або навпаки робота поганого працівника може дуже істотно вплинути на успішність всього бізнес проекту.

Вивчення всього технологічного процесу та його опису на реальному прикладі власного бізнесу. Тобто необхідно описати весь процес, починаючи від закупівлі матеріалів до реального продажу клієнту. Як приклад, організовуючи міні бізнес ідею у вигляді реставрації подушок зіткнулися з таким нюансом як необхідність певної кваліфікації у працівника по роботі зі швейними машинами. За фактом напірник необхідно зашивати і довелося додатково навчати азам роботи на швейній машинці.

Наступним питанням у переліку «Як скласти бізнес план» є питання приміщення, за структурою складання самого бізнес плану шукати приміщення необхідно, після того як визначилися з самою концепцією бізнесу. Тоді є точні критерії за місцем розташування площі та технологічними особливостями самого бізнесу, десь необхідно 200 квадратів, а десь досить банального гаража – як домашньому бізнесі, ідея з бронзою і литтям.

Визначившись з низкою питань у визначенні «Як скласти бізнес план» можна приступати до пошуку постачальників продукції та визначити скільки необхідно закуповувати матеріалів. Багато в чому, відповідаючи на питання поставок необхідно врахувати і ряд інших критеріїв, де зберігати сировину, скільки необхідно коштів вкласти і при цьому, зберігаючи баланс між необхідною кількістю для безперебійної роботи і не накопиченню зайвих залишків, що заморозить частину бюджету.

Відповівши на всі питання загального та технічного характеру, переходимо до фінансової частини відповіді на питання «Як скласти бізнес план». Саме на цій стадії маючи всі реальні та обґрунтовані відповіді про технології та необхідних умовах, починаємо прораховувати сам бюджет ідеї бізнесу. Тобто рахуємо скільки грошей необхідно на старту бізнесу з урахуванням оренди, покупки сировини, устаткування і так далі. Далі прораховуємо скільки будемо мати постійних витрат вже після старту бізнесу, тобто оплати праці, податки, оренда і так далі. Окремою статтею прораховуємо скільки у нас є постійних витрат плюс витрати на придбання продукції і формуємо приблизну собівартість, варто врахувати, що в якості одиниці беремо розрахункова кількість одиниць продукції яких плануємо продати. Приміром, на місяць плануємо продавати 200 подушок з міні ідеї бізнесу і ділимо всі постійні витрати на розрахункову цифру 200. Отримуємо собівартість і виходячи з прогнозної ціни, ціни конкурентів ми знаємо, розраховуємо свій прибуток і природно термін окупності проекту в цілому., Сюди ж передбачте і витрати на рекламу.

Власне останнє питання носить цілий ряд підпитань, але їх цілком можна згрупувати в одне в ході якого Ви і відповідаєте на всі питання по рентабельності проекту. Невелике уточнення будьте акуратні з розрахунковими цифрами передбачуваної реалізації. Тобто в більшості, приміром, готових бізнес планів обсяги реалізації значно завищують, що автоматично робить такий проект супер рентабельним, але практика робить свої корективи, що може звести весь бізнес проект в нулю. Тобто в більшості рекламних бізнес планів в якості контрольних показників беруть максимальну виробничу потужність обладнання, а на практиці досягти таких показників не можливо, як технологічно так і фізично.

Тобто:

припускаючи рівень реалізації на рівні 1000 одиниць на місяць

розрахункова собівартість виходить 10 гривнів,

з яких

6 гривень закупівля сировини і матеріалів – залежить від обсягів продажів

4 гривні невиробничі витрати (оренда, податки і так далі) – тобто в день витрачаємо 4000 гривень на утримання бізнесу.

*

Отримуємо що в день продаючи 1000 одиниць по 15 гривень- Валова виручка складе 15000 гривень при цьому собівартість 10000 гривень – разом чистий прибуток 5000 гривень. Досить не погано.

Але якщо змінити параметри і продати тільки 100 одиниць отримуємо:

  • Валовий дохід – 1500 гривень
  • Фактичну собівартість – 600 гривень (100 одиниць * 6 гривень вартість одиниці)
  • Невиробничі витрати в 4000 гривень
  • Разом 1500 – 600 – 4000 гривень = збиток в 3100 гривень.

При цьому зверніть увагу, що всі параметри однакові, а от результат різний.

Так, що обов’язково продумайте варіант з негативною реалізацією. Тобто прорахуйте скільки ж коштуватиме бізнес, якщо торгівлі або продажу послуг не буде або буде в мінімальних обсягах. Наскільки вистачить Ваших фінансових ресурсів, адже з першого дня бізнес прибуток не приносить необхідний час. Так, що влаштувати креш тест в бізнес плані необхідно обов’язково.

Заключним етапом в довгому списку питання продумайте і про перспективу як зростання конкретної бізнес ідеї так, і можливості розширення в майбутньому. Зокрема відразу варто придивлятися до суміжних ринків і цілком можливо, що купуючи обладнання його можна використовувати для декількох ідей малого бізнесу. Як приклад можна привести ту ж ідею власного бізнесу на тротуарній плитці, де з однієї ідеї народилося відразу кілька додаткових гілок бізнесу.

Стаття вийшла з двох частин, але думаю, вона буде корисною для Вас. Не забувайте підписатися на блог про найцікавіші ідеї бізнесу, а також відзначити кнопочкою внизу статті.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Власна справа на виробництві напівфабрикатів
  • Як підлітку та школяру заробити гроші
  • Диллерство в малому бізнесі
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх