Трохи про систему кредитування в Україні, або ж як нас обдурюють банки

Банки які кредитують дуже дорого

*

Пару років тому, коли починав вести цей блог про ідеї для бізнесу, вирішив додержуватись тематики та проводити виключно публікації на тему присвячену малому бізнесу. Зрозуміло, що часу як зажди не вистачало та проводив публікації досить не регулярно, але ж останнім часом виправляю ситуацію так що не забувайте підписатися на свіжі новини. Так от бізнес блог по суті був присвяченій одній тематиці, але вчора виникла досить піканта ситуація, яка змусила переглянути мою точку зору та розширити тематику блогу. А саме з сьогоднішнього дня на блозі буде розміщуватись інформація не тільки про малий бізнес на Україні, а ї інформація про банки, кредитування, депозити. Ви спросите чому?

Все досить просто, по основному місцю роботи та профілю я дуже тісно пов’язаний с банківським сектором, та маю відповідні знання про «нутрощі» вітчизняного банківського сектору. Я не претендую на те, що знаю все, але ж мені є що розповісти Вам, та має надію, що після того, що Ви дізнаєтесь на сторінках блогу саме Вас більше ніколи не обдурить банк. На превеликий жаль сьогодні простих користувачів банківськими послугами банки обдурюють з жахливою регулярність, та приблизно 90% людей про це навіть н догадується, при цьому банкіри (зроблю невелику ремарку не всі) стягують з Вас мору зайвих грошей. Питання, чи наскільки Ви багаті, щоб просто так віддавати свої гроші банкірам? Вважаю що ні, якщо ж Ви думаєте так же то ласкаво прошу підписатися на блог.

Сьогодні я опублікував першу статтю про «нові ставки депозитів», далі будемо говорити про кредити, саме завдяки кредитуванню власне я і вирішив почати писати правдиві відгуки про банківські продукти.

А що спонукало!

 Споживчі кредити дорого і дуже дорого

Досить банальна річ, саме вчора я зрозумів, що мене як і мільйони других українців здорово «нагрів» банк, при цьому вроді все було чесно та прозоро. А почалось все досить стандартно знайома стала керуючою відділення «Дельта банку» та підійшла з проханням допомогти, а саме дозволити їй провести презентацію кредитних карток, чому б і ні. В результаті довгих вмовлянь моїм працівникам видали ці самі кредитні карти зі ставкою 0%. Зрозуміло, що всі платежі Дельта банк «ловко» ховає в комісійні доходи, при обрахуванні комісійних доходів вийшло геть не 0%, а всі 60% річних. Але ж «добрими намірами встелена дорога до Аду», ця знайома мені як керівнику запропонувала трохи іншу програму без додаткових комісій, таке інше, з відсотковою ставкою на рівні 41% річних. В ході дискусії вона таки мене вмовила та я взяв кредитку, як виявилось дуже даремно.

Прочитавши договір та відповідно всі тарифи вирішив не користуватися, але ж життя вносить свої корективи в мене виникли форс мажорні обставини та прорахувавши всі за та проти (з урахування того, що прийдеться переплатити 40%) вліз в кредит від Дельта банку.

*

Пройшов час я регулярно гасив кредит, причому значно більшими сумами чим передбачав графік та як іноді буває одного місяця забув погасити, мені зателефонували начали «наїжджати». В результаті я вирішив просто закрити його та і поставити в цій історії точку. До речу керуюча Дельта банку у нас знову до мене підходила для повторного випуску карток, ну це інша історії.

Так от проводячи остаточні розрахунки вирішив від слідкувати на власному прикладі скільки ж я переплачую по кредиту Дельта банку. Наскільки велике було моє здивування коли сума сплачених банку комісійних дорівнювала сумі кредиту якою я користувався. Тобто РЕАЛЬНА ставка сплачена по кредиту була 100%. При цьому хочу наголосити, що по моєї кредитної картці реально були відсутні деякі види додаткових комісійних платежів. Що дозволяє говорити про реальну ставку для інших кредиток від Дельта банку в розмірі значно вищому чим 100%.

Повний розрахунок, щоб не кидати слів на вітер я викладу в найближчий час. Так, що мене так збентежило, досить проста річ, насправді більшість кредитних працівників, які «всовують» на ці кредитки, в тому числі і від Дельта банку самі не розуміють, що вони нас обдирають. Чому я так вважаю? Я просто сам звернувся до керуючої відділенням с проханням роз’яснити, як таке могло статися, що обіцяла під 40%, а дала під 100% на що отримав чітку відповідь «не знаю». Звісно я винуватий сам, треба було більше думати та вдаватися у всі нюансі, але ж було слово (доброї знайомої) та договір «мілким» шрифтом (до речі це протизаконно – про це далі напишу).

З цього випадку я зробив декілька висновків, в-першу чергу треба іноді включати мізки, коли працюєш з банком в якості клієнту, по-друге необхідно оновлювати свої знання.

Мені буде наука, що якщо ти знаєш, але не використовуєш то тебе можуть обдурити, але ж з іншого боку на сторінках блогу на буду старатися описувати всі найбільш популярні схеми «розводів» від українських банків, можливо це дозволить Вам не потрапити в таку ж халепу. Так, що не забувайтесь підписатися на блог та відмічайте статті в соціальних мережах, чим більше людей будуть знати про «кидки» банків тим більше шансів іх зупинити.

До речі, на строфіках блогу я буду публікувати і Ваші особисті відгуки про банки, так що пишіть.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Что будет с Приватбанком
  • Правда про високі ставки депозитів, або як не бути обманутим банком
  • Кредитка та кредитні картки, як взяти щоб не потрапити в халепу
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх