Всі за та проти створення власного бізнесу

1234

І так продовжуємо відповідати на коментар який мені «подарувала» одна прекрасна  жінка, що займається мистецтвом, а точніше створенням повноцінних скульптур. (Про початок історії читайте в першій частині – Створення малого бізнесу, або як не варто думати).

*

В моєму випадку простіше – я починаю не з нуля. У мене є гарна клієнтська база і репутація. Ці дві речі коштують дорого.

Так прекрасно, дійсно важко не погодитися, що наявність клієнтської бази це прекрасно, як власне і репутації, що є першочерговою справою в бізнесі. Але давайте подивимося по порядку.

Репутація дійсно важлива і першочергова в бізнесі, маючи нехорошу репутацію важко просувати свій проект, але важливий аспект репутацію в чому? Репутація може бути хороша як у людини, як у прекрасного автора або працівника. Необхідно ретельно подумати наскільки Ваша репутація може поширюватися на то поле діяльності, де Ви займаєтеся створенням малого бізнесу. Варто відзначити, що навіть якщо Ви зарекомендували себе як порядна людина це в будь-якому випадки можна віднести до позитиву, але пам’ятайте не професійні дії в бізнесі, можуть зіпсувати і всю репутацію хорошої людини, тобто не тільки репутація буде працювати на Вас, у випадки невдачі , бізнес завдасть удар по репутації. Так що, монетка завжди має дві сторони, хоча в цілому згоден.

А ось те, що стосується клієнтської бази то абсолютно не згоден, створення малого бізнесу у відносно іншій сфері не дасть можливості використовувати свою базу в даному випадки. Навіть можна сказати більше, часом така база може зіграти погану службу, адже починаючи пропонувати клієнтам іншу продукцію можна перейти тонку грань і виглядати настирливим, що теж негативно відбивається як на самій базі, так і на репутації. Наприклад, продаючи столярні вироби, Ви починаєте бурхливо пропонувати їм туристичний відпочинок в «зеленому» готелі або провести горизонтальне буріння за великим рахунком ефект може бути, але сподіватися і ставити на нього ставки не варто.

Висновок, наявність клієнтської бази від іншого виду бізнесу є не поганим бонусом, власне як і репутація, але це все абсолютно не «дорого» стоїть при повноцінному створенні малого бізнесу з нуля. Наприклад, я б не створював малий бізнес, спираючись тільки на дані фактори дуже хитко і з великою часткою ймовірності може призвести до втрати і першого, і другого, тим більше на умовах залучень партнера з грошима (про це говоримо далі), що робить бізнес дуже важко керованим і залежним. Тобто по факту, вносячи своїх клієнтів і репутацію у вигляді внеску в бізнес, Ви віддаєте їх у чужі руки, дуже специфічне рішення.

*

Що варто зробити на цьому етапі – думаю знайти партнера, якому буде цікаво співробітництво і який готовий буде взяти на себе витрати по розкрутці.

Дане вислів, напевно, одне з найнебезпечніших у всьому коментару, насправді ідея малого бізнесу хороша і оригінальна, може трохи складна в реалізації але, хід думок може і не зовсім вірний (у всякому випадки до цієї частини), але в цілому говорить просто про маленький досвід у веденні підприємницької діяльності та створення малого бізнесу. Хоча в цілому такі помилки розвіюватися досить швидко на практиці і грубо кажучи, бізнесмен набиває «шишки», але продовжує працювати, а от останнє перекреслює все і ставить великий, і жирний хрест на всій ідеї малого бізнесу в цілому, при цьому не залежно чи буде Ви реалізовувати ідеї бізнесу в селі, місті, виробництві і так далі – єдина форма співпраці на початкових стадіях може бути або в формі диллерской роботи або давальницьких схем – наприклад ось така ідея бізнесу в маленькому місті. І ось чому:

Відразу необхідно згадати старе прислів’я «Чужими руками тільки жар загрібати добре» – то є ймовірність того, що хтось погодитися працювати з самою важкою частини всього бізнес проекту тільки за частку, навіть і 50% в бізнесі, зводитися до нуля. Тим більше якщо пропонують не тільки працювати, але й вкладати гроші, власні гроші, при цьому відразу варто врахувати один найголовніший фактор, бізнесу ще немає, він тільки народжується, і залучити реального інвестора не вийде, а потрібен саме керуючий і координатор. На цю роль підходять підприємливі люди, які займаються активним бізнесом, що має на увазі наявність у них цілого ряду якостей, як правило, такий тип бізнесменів не буде задовольнятися малим, з урахуванням того, що в самій ідеї немає реального ноу-хау, яке можна закріпити за собою і володіти частиною інтелектуального активу. Як приклад, можна привести виробництво нового продукту, коли один партнер отримує патент на сам винахід, а другий розгортає виробництво, то в такому разі подібне партнерство має сенс. А якщо ми застосовуємо загальні технології, то дуже скоро запропонував ідею Ви просто залишитесь без своєї частки і реальної можливості управляти, і тим більше отримувати дивіденди від новоствореного малого бізнесу.

Варто згадати і ті ж гучні бізнес історії дуже багатих людей, не йдучи далеко (хоча подібна історія лежить в основі створення бізнес і Рокфеллером і Гейтсом) можна згадати того ж російського олігарха Лісіна (докладну бізнес історію можна прочитати за посиланням). Який спочатку починав як один з топ менеджерів в металургії в трьох сторонньому партнерстві – іноземного капіталу, якихось тіньових структур і топ-менеджерів, які представляли дані компанії громадськості. Після певного часу їх потрійний союз просто розпався і весь бізнес перейшов під контроль цих самих топ менеджерів, які де-факто здійснювали управлінні і мали можливість контролювати фінансові та виробничий процеси. Звичайно, хтось скаже, де знаходяться великі корпорації і величезні гроші, а де створення малого бізнесу, але не залежно від розміру, процеси схожі і на великому бізнесі простіше, і наочніше показувати реальні бізнес процеси, особливо пов’язані з партнерством.

Як до речі буквально вчора при розмові з одним із приятелів дізнався, що спільний знайомий за рік примудрився втратити пів-власного магазина (правда досить несерйозно ставитися до бізнесу), але саме цікаво, що поступово викупила цю саму половину адміністратор самого закладу, тобто його найманий працівник. Звідки жінка взяла гроші досить велике питання, за фактом інших джерел доходів у неї просто немає, але як би там не було, попрацювавши досить незначний час і не маючи повноцінного партнерства людина примудрився стати власником половини досить великої торговельної точки. Приклад може не такий яскравий як з паном Лісіним, який визнаний найбагатшою людиною Росії, але суть того, що відбувається абсолютно ідентична, тільки розміри різні.

Так що варто дуже сильно подумати, перед тим як запрошувати партнера на початковій стадії створення бізнесу, а якщо збираєтеся віддавати йому на відкуп весь процес фінансування та управління, то можна з великою впевненістю стверджувати, що бізнес Ви втратите. Якщо говорити про залучення чужого капіталу, то на початкових стадіях це може бути тільки кредит, а от коли бізнес запуститися і буде показувати реальні успіхи, тоді можна розглядати питання залучення партнерів, інвесторів, які готові вкладати гроші, при цьому управління самим бізнесом повинне залишитися за Вами.

Всі наведені аргументи я вважаю і складають ті самі «добрі наміри» з прислів’я «Добрими намірами встелена дорога в пекло», які в кінцевому підсумку можуть перешкодити створити малий бізнес або принаймні залишається власником даного малого бізнесу.

Не забувайте підписатися на блог попереду відразу кілька цікавих і не традиційних ідей малого бізнесу.

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Як скласти бізнес-план
  • Пошуки бізнес ідеї, як не попасти в просак
  • Створення бізнесу всі за та проти
Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх