Як скласти бізнес-план

73

І так вибравши вподобану ідею бізнесу і для себе обґрунтувавши, що вона особисто Вам подобатися та є бажання зайнятися бізнесом саме в даній сфері, про вибір ідей написано окремо як власне як вибирати ідею бізнесу в залежності від особистих потреб та цілей, необхідно приступати до складання бізнес плану.

*

Чому потрібно складати бізнес план і що таке бізнес план взагалі, читаємо в окремій статті. І пройшовши перший етап у виборі ідеї бізнесу і починаючи складання бізнес плану варто пам’ятати, що мова в першу чергу йде не про строго встановлений документ з жорсткими кордонами і рамками в даному випадки бізнес план для малого бізнесу досить гнучкий, та основним при складанні такого бізнес плану є дотримуватися певної структури, тобто пошуку відповідей на окремо поставлені запитання. А в міру того як Ви будете відповідати на питання, будуть виникати та відкриватися додаткові нюанси, про які просто прочитавши про ідею бізнесу з нуля Ви могли і не знати.

Визначившись, що відповідь на питання «Як скласти бізнес план» не є догматичним, для початку беремо невеликий блокнот і приступаємо до формування кістяка всього бізнес плану.

У переліку питань, на які необхідно відповісти в письмовому вигляді в блокноті для бізнес плану, числиться наступні:

Перелік необхідних дозволів та сертифікатів для конкретної ідеї малого бізнесу, так і бізнесу в цілому. Тобто необхідно чітко зрозуміти, що потрібно зробити, які дозволи отримати, і які взагалі є вимоги у наглядових органів до Вашої ідеї бізнесу. Як приклад, вимоги пожежників до наявності систем пожежогасіння, або ж для бізнесу буде досить купити вогнегасник. Один з важливих моментів відповіді на питання «Як скласти бізнес план»

Опис регіону, в якому буде здійснюватися діяльність, тобто визначаємося, скільки населення, рівень добробуту, наявність або відсутність якихось специфічних особливостей регіону. Як приклад, відкриття елітного тренажерного залу на 300-400 квадратів в невеликому провінційному містечку буде виглядати досить не рентабельно, точно так як і надання консалтингових послуг з організації бізнесу та реєстрації підприємств та фірм.

Вивчаємо конкретний вид товарів та послуг, які збираємося надавати. Тобто, вивчаємо їхню реальну вартість і наявність різних цінових категорій на ринку взагалі та в регіоні зокрема. Так, наприклад, вивчаючи ринок з прокладання труб горизонтальним способом, вивчали не тільки вартість таких послуг у конкурентів, але аналізували реальну вартість прокладки труб траншейним способом. Тобто вивчення конкурентів також відноситься до неприємного, але необхідного нюансу, без якого повноцінно відповісти на запитання «Як скласти бізнес план» неможливо.

*

Оцінюємо ємкість ринку, приміром, проводячи оцінку ринку для реставрації подушок, не мудрують багато, прорахували, що в районі передбачуваного розміщення майстерні проживає близько 40 000 чоловік, на кожного приходиться мінімум одна подушка. Ось і вийшла місткість ринку, звичайно даний показник досить умовний, але прораховувати його варто, особливо якщо мова йде про вузькі сегментні ніши або високо конкурентні ринки. Так маючи той же район і 40 000 в «спальнику» та відкриваючи перукарню з умовою того, що існує вже близько 10 подібних точок, значення такого показника значно зростає.

Виходячи із запитання, на який відповіли вище, відразу ж спливає наступна оцінка конкуренції на ринку, а також перспективності з точки зору споживчих переваг. Якщо з конкуренцією все більш-менш ясно, єдиний нюанс, який варто врахувати при аналізі конкурентів це цінові сегменти, в яких вони працюють. Цілком можливий варіант, що при наявності великої кількості конкурентів, в окремих цінових нішах конкурентів немає взагалі або дуже мало. Як приклад, ремонт автомобілів вірніше ідея бізнесу по ремонту вм’ятин, в цілому на ринку багато СТО по ремонту кузовів, але займаються недорогим ремонтом в такому сегменті практично немає. Також не забуваємо про споживчі переваги, тобто те, що дійсно люди хочуть і будуть купувати в майбутньому. Як приклад, при вивченні можливостей по організації цеху з виробництва металопластикових вікон з’ясувалося, що тенденції на ринку мають такий характер, що найближчим часом буде зростати попит на дерев’яні вікна з клеєного бруса, а от попит на металопластик поступово знижуватися. Як висновок, вкладаючи гроші в бізнес який має негативні тенденції, ми створюємо потенційну загрозу банкрутства, і більш оптимально відмовити від плану реалізації такої бізнес ідеї. Висновок якщо вже вкладати гроші в устаткування і організацію бізнесу, то краще організувати цех з виробництва клеєного бруса або ж просто вікон з нього.

Яку концепцію буде реалізовувати, практична будь-яка ідея бізнесу має декілька можливих варіантів впровадження, тобто різних концепцій побудови бізнесу. Тобто, приміром, елітний салон краси або перукарня середньої цінової категорії. Кожен з варіантів є вигідним, але ось рівень вкладень абсолютно різний. Так що, складаючи бізнес план обов’язково потрібно визначитися яким саме Ви хочете бачити свій бізнес.

Продовження в наступній статті – Як скласти бізнес план – частина 2

На цьому все. Нагадаю, що приєднавшись до групи « Про бізнес ідеї для України » Ви зможете отримати безкоштовну консультацію з питань створення нового бізнесу, ідей для власної справи, пошуку інвесторів та оподаткування. Бажаю успіхів у бізнесу.
На ту же тему
  • Какие идеи бизнеса успешные
  • Основні етапи відкриття власного магазину
  • Бізнес Україна , аспекти створення малого бізнесу
Обсуждение: есть 1 комментарий
  1. Валерый пишет:

    Думаю, що на початковаму етапі необхідно зробити калькуляцію собівартості того, що Ви збираєтесь вирорбляти. Досвід підказує, що більшысть бізнес-ідей, відпадають саме на етапі калькуляцій. Собівартість виходе більше ніж ринкова ціна. Потім, як на мене, варто визначити коло споживачів або потенційних користувачів послугами. Визначаемо, чи варта взагалі уваги наша бізнес-ідея. А потім вже можна дивитися, які дозволи та ліцензії Вам стануть у пригоді.

Поделитесь своим мнением

Підпишіться на блог та отримуйте всю нову інформацію першими

Про бізнес ідеї, кредити та банки Всі матеріали опубліковані виключно в цілях ознайомлення. Використання матеріалів можливе лише при умові розміщення індексованого посилання на сайт http://ideya-biznesa.pp.ua Про бізнес ідеї, кредити та банки 2012 - 2014 роки
Про бізнес ідеї, кредити та банки © 2016 ·   Вход   · Тема сайта и техподдержка от GoodwinPress Наверх